پرداخت کامل مطالبات چایکاران | اتاق خبر
کد خبر: 320044
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 21:34
رئیس سازمان چای از پرداخت همه مطالبات 136 میلیارد تومانی چایکاران در سال جاری خبر داد و گفت: برای نخستین بار پس از 15 سال 15 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات به‌زراعی به چایکاران پرداخت شد.

اتاق خبر: محمدولی روزبهان  اظهار کرد: در سال جاری بیش از 87 هزار تن برگ سبز چای به ارزش 136 میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده که حدود 19 هزار و 600 تن چای خشک به تولید رسید که همه مطالبات چایکاران در روز گذشته پرداخت شد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با بیان اینکه 91 میلیارد تومان از مطالبات سهم دولت و 44 میلیارد تومان نیز سهم کارخانه‌های فرآوری چای بوده است اما برخی از کارخانه‌ها در این میان سهم خود را پرداخت نکرده‌اند، افزود: در راستای جوان‌سازی بته‌ها و باغ‌های چای پرداخت تسهیلات به‌زراعی به چایکاران در دستور کار قرار گرفت؛ به‌گونه‌ای که حدود 24 هزار نفر چایکار که متقاضی دریافت این تسهیلات بودند پس از تشکیل این پرونده و انجام مراحل اداری بسته به سطح زیر کشت باغات‌شان توانستند از این تسهیلات استفاده کنند.

رئیس سازمان چای ادامه داد: تسهیلات به‌زراعی پرداخت شده به چایکاران بدون سود و کارمزد بوده و پس از دو سال تنفس، طی سه سال از چایکاران دریافت می‌شود؛ به‌گونه‌ای که این اقساط از محل فروش برگ سبز چای به دولت کسر خواهد شد.

روزبهان گفت: در تمام مراحل پرداخت این تسهیلات به چایکاران نظارت‌های کامل صورت گرفته تا این تسهیلات صرف جوان‌سازی بته‌های چای شوند و اصولا به چایکارانی پرداخت می‌شوند که عملیات به‌زراعی را انجام داده باشند.

وی اعلام کرد: برای اولین بار پس از سال‌ها شاهد بودیم که 95 درصد چای تولیدشده در کشور فروخته شد و این نشان‌دهنده استقبال مردم و بازار داخلی از چای ایرانی است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید