آمریکا درخواست کره‌شمالی را نپذیرفت | اتاق خبر
کد خبر: 320072
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 23:50
ایسنا نوشت: دولت آمریکا پیشنهادی را از جانب کره شمالی برای بررسی توافق صلح در شبه جزیره کره دریافت کرده است.

اتاق خبر - دولت آمریکا پیشنهادی را از جانب کره شمالی برای بررسی توافق صلح در شبه جزیره کره دریافت کرد اما زمانی که پیونگ یانگ بررسی مساله کاهش تسلیحات اتمی خود را رد کرد، این مساله را نپذیرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا این مساله را فاش کرد که دولت کره شمالی از واشنگتن خواسته تا پیشنهادی را برای بررسی توافق صلح در شبه جزیره کره مورد بررسی قرار دهد.

وی در پاسخ به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال که اعا کرده بود کاخ سفید به صورت مخفیانه با مذاکرات صلح به منظور پایان دادن به درگیری‌های محسوس در شبه جزیره کره قبل از جدیدترین آزمایش اتمی پیونگ یانگ در سال جاری میلادی موافقت کرده بود، گفت: پیشنهادی از سوی پیونگ یانگ برای بررسی توافق صلح مطرح شده است اما دولت آمریکا آن را رد کرد.

وی که در جریان سفر با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا به اردن رفته است به خبرنگاران گفت: اگر بخواهیم واضح سخن بگوییم دولت کره شمالی از ما درخواست کرده تا مساله توافق صلح در شبه جزیره کره را مدنظر قرار دهیم. ما به دقت این پیشنهاد را بررسی کرده و مشخص کردیم که دولت پیونگ یانگ باید در ابتدا تسلیحات اتمی خود را کاهش دهد و آن را متوقف کند.

وی ادامه داد: کره شمالی به ما پاسخ منفی داد و پاسخ ما نیز برای بررسی پیشنهاد این کشور در مدنظر قرار دادن توافق صلح در شبه جزیره کره نیز منفی است.

کره شمالی اوایل سال جاری میلادی آزمایش اتمی جدیدی را انجام داد و باعث نگرانی جامعه جهانی و انتقادهای گسترده و تحریم‌های جدید شده است.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید