اجرای حکم اعدام قاتل استاندار پنجاب با تایید رئیس جمهور پاکستان | اتاق خبر
کد خبر: 320162
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1394 - 05:53
حکم اعدام «ممتاز قادری» قاتل «سلمان تاثیر» استاندار سابق ایالت پنجاب با تایید «ممنون حسین» رئیس جمهور پاکستان به اجرا در خواهد آمد.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از «اکسپرس نیوز»، در صورت تایید حکم اعدام «ممتاز قادری» قاتل «سلمان تاثیر» استاندار سابق ایالت پنجاب از سوی «ممنون حسین» این حکم به اجرا در خواهد آمد و متعاقب آن گروههای افراطی در پاکستان دست به تظاهرات اعتراض آمیز خواهند زد.

«ممتاز قادری» از مامورینی بود که وظیفه محافظت از «سلمان تاثیر» استاندار اسبق ایالت پنجاب پاکستان را به عهده داشت اما با تیراندازی بسوی سلمان تاثیر وی را به قتل رساند.

علت و انگیزه ممتاز قادری از کشتن «سلمان تاثیر» به گفته وی پاسداری از ناموس رسالت اعلام شده است. گروههای افراطی در پاکستان اعلام کرده اند در صورت اعدام ممتاز قادری دست به اعتراضات گسترده ای خواهند زد.

دادگاه مبارزه با تروریسم ممتاز قادری را به اتهام قتل سلمان تاثیر به اعدام محکوم کرد. دادگاه تجدید نظر و دادگاه عالی پاکستان نیز رای به اجرای حکم اعدام وی داده اند.

ممتاز قادری از «ممنون حسین» رئیس جمهور پاکستان تقاضای عفو کرده است و در صورتی که درخواست وی از سوی ممنون حسین رد شود حکم اعدام به اجرا در خواهد آمد. به همین دلیل در روزهای اخیر محافظت از «ممنون حسین» و خانواده وی افزایش یافته است. احتمال می رود در صورت اجرای حکم اعدام ممتاز قادری در اسلام آباد وضعیت فوق العاده اعلام شود.  

لازم به ذکر است ممتاز قادری در ۴ ژانویه ۲۰۱۱ و در بازار «کوهسار» اسلام آباد با تیراندازی بسوی سلمان تاثیر وی را به قتل رساند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید