هاشمی: تعبیر لیست انگلیسی توهین به شعور مردم است | اتاق خبر
کد خبر: 320278
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 22:25
نباید در تبلیغات گناه کنند
ایسنا نوشت: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: بداخلاقی‌های انتخاباتی با هدف دلسرد کردن مردم از حضور در پای صندوق‌های رأی است.

اتاق خبر - آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، پیش از ظهر امروز در دیدار نامزدهای اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا (لیست امید)، به همراه مسؤولان ستادهای انتخاباتی آنان در شهرهای تهران، ری و شمیرانات، ائتلاف سیاسی را یکی از شیوه‌های مرسوم در همه دنیا خواند و گفت: در جامعه ما که احزاب به آن شکل نهادینه نشده‌اند تا در انتخابات با لیست ظاهر شوند، اتحاد صاحبان مختلف سیاسی، که اعتدال وجه مشترک آنان است، می‌تواند مردم را برای انتخاب نامزدهای اصلح در روز انتخابات راهنمایی نماید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این دیدار که محمدرضا عارف نیز حضور داشت، با تشکر و یادآوری اقدام سیاسی ایشان در انصراف از ادامه حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال 92، گفت: آن کار نشان از ایثار سیاسی برای اعتلای کشور بود که با پیروزی تفکر اعتدالی، انقلاب پیروزی های فراوانی در ابعاد داخلی و خارجی و به ویژه حل مشکل چندین ساله پرونده هسته‌ای به دست آورد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اظهار تأسف از ردّ صلاحیت حدود 500 مدرس عالم و فاضل حوزه‌های علمیه قم که بسیاری از آنان امام جمعه مساجد و مدرسان و استادان دانشگاه و حوزه‌ها بودند، گفت: زیبنده نظام اسلامی و حوزه های علمیه ما نبود که همزمان با آغاز جشن‌های 38 سالگی انقلاب، چنین مسائلی را در جامعه مطرح کنیم، که بهانه‌ی خوبی به دست دشمنان برای تبلیغ ناکارآمدی نظام در جهت پرورش شخصیت‌های مؤثر داده است.

وی با یادآوری سخنان و تعابیر سخیف مدعیان ارزشمداری که از مدت‌ها قبل با عناوین و برچسب های تخریبی در جامعه مطرح می‌کردند، گفت: آن کارها زمینه‌سازی برای ایجاد دعوا و غبارآلودکردن فضای انتخاباتی بود، چون از برنامه‌ی وسیع ردّ صلاحیت‌ها خبر داشتند و احتمال اعتراض نامزدها را می‌دادند، اما کسانی که به ناحق ردّ صلاحیت شده‌اند، برای دفاع از انقلاب و حمایت از مردم، فقط دست به اقدامات قانونی زدند.

هاشمی رفسنجانی، تعبیر لیست انگلیسی را توهین به فهم و شعور مردم ایران دانست و گفت: تبلیغ بر این ماجرا که دشمنان برای مردم ایران تعیین تکلیف می‌کنند، بسیار زشت و زننده است، چون به گونه‌ای دارند القاء می‌کنند که انگلیسی‌ها در سراسر کشور ایران نفوذ دارند و نامزد معرفی می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در ادامه سخنان خویش با قرائت آیه «إِنَّ فِرْعَوْنَ عَلَا فِی الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شِیَعاً یَسْتَضْعِفُ طَائِفَةً مِّنْهُمْ یُذَبِّحُ أَبْنَاءهُمْ وَیَسْتَحْیِی نِسَاءهُمْ إِنَّهُ کَانَ مِنَ الْمُفْسِدِینَ»، وارد یک بحث مبنایی و ایدئولوژی برای پرهیز از ایجاد تفرقه در میان مردم شد و با تأکید بر اینکه یکی از اقدامات تفرعونی، تفرقه انگیزی در جامعه برای ماندگاری در قدرت است، گفت: در فضای سیاسی نیز «فَرِّق تَسُد» شیوه‌ی استکباریون برای غارت اموال مردم است و نباید بگذاریم این شیوه در داخل جامعه و بین مردم اختلاف اندازد.

وی با بیان این جمله که «معمولاً افراد سیاسی موجه جامعه به عنوان نماینده و یا نامزد انتخابات به مردم معرفی می‌شوند»، تقسیم‌بندی نخبگان کشور به داعشی‌ و عوامل نفوذی را تأسف انگیز خواند و گفت: بالاخره از بین نامزدهای موجود یک عدّه به مجلس راه می‌یابند و پس از آن با این تعابیر و توصیفات زشتی که علیه آنان به کار برده می‌شود، چگونه می‌توانند در آرامش روحی و براساس حمایت مردم، از مصالح نظام در تصویب قوانین عمل نماید؟

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تأکید بر این جمله که «این تفرقه خواست واقعی استکبار است»، به عملیاتی کردن این سیاست شوم در جهان اسلام اشاره کرد و گفت: خطرات واقعی منطقه تفکرات طالبانی است که از آنها القاعده، بوکوحرام و اخیراً داعش بیرون آمده است که می‌بینیم چگونه با اندیشه‌های تکفیری عبدالوهاب سلفی شیعه را کافر و مهدور الدم می‌داند.

هاشمی رفسنجانی، با تشریح فضای اجتماعی مدینه در سال‌های قبل از بعثت نبوی و بیانات عقلی و منطقی پیامبر اسلام(ص) که جامعه‌ی مشرک را موحد و خداپرست ساخت، گفت: بی‌شک با زور و ارعاب و فریب نمی‌توان جامعه را مومن کرد و همه‌ی کسانی که امروزه در جامعه‌ی اسلامی ایران و به ویژه در مقطع کنونی انتخابات، با عناوین اصلاح‌طلبی، اصول گرایی و مستقل اظهار نظر می‌کنند، باید توجه داشته باشند که اسلام دین اعتدال است و انقلاب اسلامی، انقلابی معتدل بود، هست و خواهد بود.

وی تأکید کرد: باید نگران ایجاد ترویج و رشد تفکر داعشی در جامعه بود که کشورهای اطراف را آلوده کرده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، افکار دگمی را که پشت آن سرنیزه خوابیده، برای جامعه نامناسب خواند و با اظهار تأسف از اقدامات تخریبی بعضی از نامزدها و طرفداران صاحب تریبون و رسانه‌های آنها که با پول بیت‌المال، دروغ، تهمت و اهانت را علیه مخالفان ترویج می‌کنند، گفت: نشستن بر کرسی مجلسی که با گناه به دست می‌آید، اصل گناه است و تعجب می‌کنیم چگونه گروهی با ادّعای خداپرستی و انقلابی‌گری، با ظاهرسازی، سعی در فریب مردم دارند و به راحتی گناه می‌کنند، در حالی که اگر نامزدی در انتخابات برای خداست، نباید در تبلیغات گناه کنند.

هاشمی رفسنجانی، با توجه به سخنان سخنان اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر واجب عینی بودن آمدن همه‌ی مردم به پای صندوق‌های رأی، گفت: می‌بینید این روزها مدعیان دروغین ذوب در ولایت، نه تنها این سخن روشن‌گرانه رهبر سیاسی و فقیه مجتهد زمان را تبلیغ نمی‌کنند، بلکه از هر راهی برای نا امیدی مردم می‌کوشند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بخش پایانی سخنان خود خطاب به نامزدهای معتدل و اصلاح طلب، گفت: خدا را در نظر بگیرید، در تبلیغات واقعیت‌ها را بگویید تا پیروزی یا عدم پیروزی شما در انتخابات «احدی الحسنین» باشد.
94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید