تیم کوک خواستار تغییر «سیاست های اطلاعاتی» دولت آمریکا شد | اتاق خبر
کد خبر: 320329
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1394 - 13:25
دیجیاتو نوشت: نبرد اپل با FBI ادامه دارد و ارتشی از شرکت های صاحب نام حوزه تکنولوژی حالا حامی تیم کوک شده اند و می گویند رمزگشایی آیفون و ایجاد درب پشتی برای تکنولوژی های ساخته شده، می تواند اطلاعات شخصی میلیون ها نفر را به خطر بیاندازد.

اتاق خبر - در همین حال، روز گذشته مدیر FBI پاسخی به تمامی این جهت گیری ها داد و گفت که ما رمزگشایی را فقط برای همین یک آیفون لازم داریم و نه بیشتر. تیم کوک نیز معتقد است که اگر FBI علاقه ای به همکاری دارد، باید پرونده ی دادگاهی شده را کنار بگذارد و به شیوه ای که صحیح است مشکل را برطرف سازند.

اخیرا، تیم کوک طی ایمیلی به کارکنان خود، پشتیبانی شان از شرکت را تقدیر کرد و گفت همچنان در برابر دستور دادگاه ایستادگی می کنند. وی صراحتا می گوید این اتفاق سبب به خطر افتادن آزادی مدنی همه می شود و مشتاقانه حاضر است به کنگره برود و در مورد آن بحث کند.

تیم کوک در ایمیل خود به لغو درخواست اشاره کرده و می گوید همانگونه که بارها در کنگره اشاره شده، بهتر است که کمیسیون های ویژه ای برای اصلاح قوانین و سیاست های اطلاعاتی تنظیم شود تا شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی بتوانند به شکلی قانونی و منطقی با دولت در چنین زمینه هایی ارتباط برقرار کنند؛ به گونه ای که آزادی مدنی و اعتبار کمپانی ها دچار آسیب نشود.

هفته گذشته، دادگاه به اپل دستور داد تا آیفون 5c جنایت کار حادثه سن برناردینو را آنلاک کرده و به دولت و FBI در حل پرونده کمک کنند. اما گویا تقاضای دولت کمی فراتر رفته و به ایجاد درب پشتی برای آیفون منجر شده. این یعنی نیروهای دولتی، بخش امنیتی هر آیفونی را که بخواهند می توانند دور زده و وارد آن شوند. طبیعتا چنین رویکردی نه تنها برای اپل بلکه برای تمام فعالان حوزه تکنولوژی به مثابه زنگ خطر خواهد بود.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید