قیمت مرغ و تخم مرغ افزایش نمی‌یابد/هر کیلو تخم مرغ 3300 تومان | اتاق خبر
کد خبر: 32048
تاریخ انتشار: 26 مهر 1391 - 13:43

 

 

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام تاکید کرد که نهاده‌های دامی لازم برای تولیدکنندگان تخم مرغ تامین می‌شود.

اتاق نیوز- مصیب محمدیان شمالی با بیان این‌که هم اکنون تولیدکنندگان تخم مرغ ، کنجاله سویا را با قیمت 1100 تومان در هر کیلوگرم و ذرت را با قیمت 780 تومان در هر کیلوگرم از بازار آزاد تهیه می کنند گفت:‌ این درحالی است که ما کنجاله را با قیمت 900 تومان و ذرت را با قیمت 600 تومان در اختیار آن‌ها قرار می دهیم.

او با اشاره به این‌که دولت در تامین نهادهای دامی مشکلی ندارد افزود: ذخایر ما به اندازه کافی پر شده و تولیدکنندگان تخم مرغ می‌توانند با مراجعه به دفاتر استانی نهاده‌ها را با قیمت دولتی دریافت کنند.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به توافق انجام شده با تولیدکنندگان تخم مرغ برای ذخیره گردشی این کالا گفت: قرار بر این شده که با تامین نهاده‌های لازم قیمت تخم مرغ افزایشی نداشته باشد.

او ادامه داد: هم اکنون تخم مرغ در مرغداری کیلویی 2850 تومان و در بازار 3300 تومان است که این رقم منطقی است.

محمدیان با اشاره به این‌که هر سال تولیدکنندگان تخم مرغ در شش ماهه اول یا متضرر می‌شوند یا درآمد و هزینه آن‌ها برابر است، گفت:‌ این روند در شش ماهه دوم سال به نفع سود تغییر می‌کند و در نهایت تولیدکنندگان درطول یک سال به سود مناسبی دست پیدا می‌کنند.

وی همچنین از هموطنان خواست برای حمایت از تولید داخل میزان مصرف خود را کم نکنند و افزایش حدود 200 تومانی هر کیلوگرم تخم مرغ را نادیده بگیرند.

به گزارش ایسنا، کارگروه تخصص، تعادل و تعامل متشکل از نمایندگانی از دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و بخش خصوصی در جلسه اخیر خود به بررسی وضعیت تولید تخم‌مرغ و مرغ در کشور پرداخت و مقرر کرد که کل تخم‌مرغ کشور توسط بخش خصوصی تولید شود.

منبع:ایسنا

 

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید