فعالیت صنایع کوچک در استان سمنان اشتغال پایدار را به دنبال دارد | اتاق خبر
کد خبر: 320548
تاریخ انتشار: 5 اسفند 1394 - 10:08
رئیس اتاق بازرگانی سمنان:
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان کارآفرینان را نماد آگاهی تلاش و کوشش بر شمرد و گفت: فعالیت صنایع کوچک اشتغال پایدار را به دنبال دارد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، علی اصغر جمعه ای بعد از ظهر سه شنبه در اولین جشنواره تقدیر از کارآفرینان استان در محل  دانشگاه آزاد اسلامی سمنان، کارآفرینان را نماد آگاهی تلاش و کوشش بر شمرد و بیان کرد: کارآفرینان امورات جاری خود را به درستی برنامه ریزی کرده  و از حداقل ها بهترین ها را تولید می کنند.

وی، کارآفرین را خلاق، برنامه ریز و تصمیم ساز معرفی و اضافه کرد: کارآفرین با شناخت کامل از محیط خود، محصول نهایی را تولید و مولفه های همانند رضایت مندی مشتری، حضور در بازار رقبا و ایجاد ارزش افزوده را سر لوحه کار خود قرار می دهد.

رئیس اتاق بازرگانی سمنان انحصار و رانت را آفت خلاقیت و کارآفرینی برشمرد و تصریح کرد: انحصار و رانت های دولتی و شبه دولتی دامنه فعالیت و رقابت کارآفرینان را محدود می کند.

جمعه ای اشتغال پایدار را در گرو فعالیت صنایع کوچک برشمرد و متذکر شد: پویایی صنایع کوچک و روند رو به رشد تولید، نوآوری و خلاقیت را به ارمغان می آورد، بدین خاطر فعالان اقتصادی در جذب و اشتغال این افراد زبده همواره پیش قدم بوده اند.

وی حضور گسترده فعالان اقتصادی صنعتگران و کارافرینان را در انتخابات پیش رو خواستار شد و متذکر شد: کثرت قوانین بسیار زیاد، موانع مختلفی را برای صاحبان صنایع و تولید به وجود آورده بدین خاطر باید شرایطی فراهم شود که قانونگذار دغدغه سربازان اقتصادی را به خوبی درک و در تسهیل موانع اهتمام ورزد.

چارچوب و شاکله اصلی کارآفرینی رعایت مبانی و اصول اقتصاد مقاومتی است

عضو هیئت رئیسه اتاق سمنان نیز در این آئین، اشتغال پایدار را منوط به تفکر و ثبات ارزیابی و عنوان کرد: در ایران اسلامی جوانان ما دانش و فناوری و تخصص های لازم را دارند منتهی به دلیل ضعف سیستم مدیریتی نمی توانیم از این توانمندی ها استفاده کنیم.

عبدالله اکبری راد ادامه داد: اولین ابزار کارآفرین آرامش است تا در محیط آرام به تفکر  و ثبات اندیشه بپردازد و خلاقیت و اشتغال را پدید آورد.

وی یکنواختی مسائل و عدم انگیزه کار و تولید را برای کارآفرین بسیار مهلک عنوان و اضافه کرد:  باید قوانینی در مجلس به تصویب برسد که  منسجم و قابلیت اجرا داشته باشد.

این کارآفرین برتر تاکید کرد: اگر قوانین و دستورالعمل ها خلق الساعه  نباشند و ثبات داشته باشند خروجی آن اشتغال ثابت و پایدار خواهد بود.

اکبری راد، غایت و هدف کارآفرینی را رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی بر شمرد و اضافه کرد:  چارچوب و شاکله  اصلی کارآفرینی  رعایت مبانی و  اصول اقتصادی مقاومتی است و در حقیقت کارآفرین خالق اثر است.

مهارت حلقه مفقوده تعامل صنعت و دانشگاه

رئیس کمیسیون معدن اتاق سمنان نیز در این آئین، تعامل، استعداد و پشتکار را از صفات کارآفرینان برشمرد و گفت: کارآفرین همواره ساعی، پرتلاش و خستگی ناپذیر و در تمام لحظات به دنبال خلاقیت و ظهور ایده است.

حمید علوی سیاست دانشگاه را در سالیان اخیر یکی از عوامل بازدارنده خلاقیت برشمرد و بیان کرد: دانشگاه های ما در سنوات اخیر تبدیل به بنگاه های اقتصادی شده اند که مشتریان ثابت آنها  دانشجویان هستند.

وی ادامه  داد: تعامل صنعت، دانشگاه و ترویج فرهنگ کار آفرینی باید از درون دانشگاه ها در جامعه و محیط های کسب و کار گسترش یابد.

این فعال اقتصادی، حلقه مفقوده صنعت و دانشگاه را در کسب مهارت و تخصص دانست.

در خاتمه این جشنواره از کارآفرینان منتخب در بخش های صنعت، معدن، کشاورزی، گردشگری تقدیر شد.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید