صیانت از رای مردم صیانت از حق الناس است | اتاق خبر
کد خبر: 320593
تاریخ انتشار: 5 اسفند 1394 - 11:53
رئیس ستاد بازرسی انتخابات خوزستان:
رئیس ستاد بازرسی انتخابات خوزستان گفت: این روزها صیانت از حق الناس در مسئله انتخابات در قالب صیانت از رای مردم تجلی پیدا می كند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، احمد سیاحی ظهر امروز سه شنبه در جلسه روسای هیئت های بازرسی انتخابات خوزستان عنوان كرد: روند انتخابات باید به درستی صورت بگیرد تا افراد متخصص كه می توانند بر روی آینده استان تاثیرگزار باشند به مجلس راه یابند. باید به دنبال نمایندگانی باشیم كه به صورت ملی بیندیشند و بر اساس ظرفیت های هر منطقه، استانی عمل كنند.

وی افزود: اعتقادات قلبی و حزبی بازرسان هیئت های نظارت انتخابات نباید روی روند فعالیت آنها تاثیر گزار باشد.

رئیس ستاد بازرسی انتخابات خوزستان گفت: در كشور های پیشرفته در هنگام شمارش آرا، تعداد رای ها به صورت آنلاین به نمایش گذاشته می شودو ما نیز در این زمان باید به این سمت و سو برویم.

معاون عمرانی استانداری خوزستان اظهار كرد: هیئت های بازرسی بر اساس قوانین موجود تنها روی فرآیند روز انتخابات، ارزیابی انجام می دهند و تخلفات صورت گرفته را به فرمانداری و هیئت های مركزی ارسال می كنند.

وی با بیان اینكه روسای هیئت های نظارت باید روی فعالیت سایر اعضا بر اساس قوانین موجود توجه دقیقی داشته باشند، گفت: برخی قوانین ممكن است خوشایند برخی چهره های سیاسی نباشند، چنین مسئله ای نباید روی روند فعالیت اعضای هیئت های نظارت و اجرایی تاثیر گزار باشد.

رئیس ستاد بازرسی انتخابات خوزستان تصریح كرد: برگزاری انتخابات از جمله امور دنیوی محسوب می شود كه جز باقی الصالحات است. یك رای می تواند با همه چالش های موجود، سرنوشت كشور را تغییر دهد.

وی با اشاره به تبلیغات یك شهردار برای یك نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تعریف و تمجید نامزدهای انتخاباتی مقطعی است و باید جلوی چنین حركاتی گرفته شود.

سیاحی با بیان اینكه به دلیل اهمیت مسئله انتخابات، جلسات متعددی برای اعضای هیئت های اجرایی و نظارت برگزار شد تا هماهنگی مناسبی بین این دو هیئت صورت بگیرد، اظهار كرد: در صورتی كه هماهنگی بین مسئولان صورت نگیرد كارها به سر انجام نخواهد رسید. صیانت از حق الناس در مسئله انتخابات در قالب رای مردم تجلی پیدا می كند.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید