انتخابات پیش رو آزمون اتحاد است | اتاق خبر
کد خبر: 320596
تاریخ انتشار: 5 اسفند 1394 - 12:04
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی؛
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه هفتم اسفندماه در معرض آزمون اتحاد و همدلی قرار داریم، گفت: همه آحاد مردم باید برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن این انتخابات تلاش کنند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عصر سه شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: دشمنان نظام اسلامی تمام نگاهشان را در این شرایط حساس به ایران دوخته اند و مردم باید با حضور یکپارچه خود در پای صندوق های رای یک بار دیگر همبستگی و وحدت خود را مقابل بدخواهان و زیاده خواهان به نمایش بگذارند.

وی افزود: گر چه دشمنان در مدت عمر پربرکت نظام اسلامی کاملا حساب و کتاب دستشان آمده و به قدرت ایران در منطقه آگاه هستند اما باید این بزرگی و قدرت ملت را یک بار دیگر به چشم دشمنان بکشیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه امسال پیش از ایام عید نوروز و بعد از آن مناسبت های زیادی وجود دارد افزود: شب مراسم چهارشنبه سوری مصادف است با هفته دوم ایام فاطمیه است و مسئولان بایستی برای برنامه ریزی این ایام را مدنظر داشته باشند و برای مناسبت ها حکیمانه و با بصیرت کامل برنامه ریزی کنند گرچه خود مردم قطعا مسائل ایام مذهبی را درک می کنند و به آن پایبند هستند.

وی ادامه داد: از فرصت ها همواره باید با معرفت استفاده شود و کاری کنیم که در دنیا و آخرت عمرمان ضایع نشود و با اجرای برنامه های ناصواب به گناه آلوده نشویم و این موارد نیز به برنامه ریزی حکیمانه نیاز دارد بنابراین برنامه ریزان و دستگاه های ذیریط به نحوی برنامه ریزی کنند که گرفتار افراط و تفریط نشویم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: برای ایام نوروز و سفرهای نوروزی هم برنامه ریزان دقت کنند تا فضای اخلاقی و معنوی در شهرهای استان حاکم باشد و بتوانیم از این طریق شخصیت های بزرگ تاریخی، علمی، مذهبی و جاذبه های استان را معرفی کنیم.

وی افزود: استان مرکزی زادگاه رهبر کبیر انقلاب اسلامی و دیگر بزرگان دینی است و باید در همه زمینه ها سرآمد باشد و از بداخلاقی ها و رفتارهای ناپسند و ناصواب در شهر که موجب لطمه زدن به فرهنگ عمومی می شود جلوگیری شود و طوری نباشد که برخی از مسائل موجب خدشه دار شدن عزت و شرف استان شود.

امام جمعه اراک در پایان خطاب به مسئولان استان مرکزی گفت: برنامه ریزان استان مرکزی برای سال آینده استان به روشی برنامه ریزی کنند که شاهد مشکلاتی که در سال های اخیر در استان گرفتار آن بودیم نباشیم.

دری نجف آبادی با اشاره به مشکلات برخی از کارگران صنایع و واحدهای صنعتی اراک گفت: می طلبد که برای رفع مشکلات این واحدهای صنعتی و جلوگیری از بیکار شدن کارگران پیگیری های کارشناسانه صورت بگیرد.

در این نشست قربانپور، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی پیشنهاد کرد برای جلوگیری از هر گونه اتفاق و پیشامد ناگوار در مراسم چهارشنبه سوری چند نقطه مناسب از شهر برای اجرای این برنامه ها پیش بینی شود که هم از نظر امنیتی کنترل شود و هم از پراکندگی جلوگیری شود.

۴۰۰۰ نیروی نظامی و انتظامی امنیت انتخابات در استان را برعهده دارند

کیومرث عزیزی، فرمانده انتظامی استان مرکزی هم در این نشست گفت: برای برقراری امنیت در روز انتخابات با مشارکت سپاه روح الله استان، چهار هزار نفر از نیروهای نظامی و انتظامی کنترل امنیت ۳۶ نقطه استان را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: همچنین برای برقراری امنیت در مراسم چهارشنبه سوری و ایام تعطیلات نوروزی تدابیری اندیشیده شده است.

شکرالله حسن بیگی، معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی هم گفت: شرایط در استان برای برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری مهیا است.

وی همچنین اظهار داشت: پیشنهادات اعضای شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی برای ایام نوروز و مناسبت های پیش رو بررسی خواهدشد و در صورت امکان از این پیشنهادات بهره می بریم.

سیدمحمد حسینی، مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی هم در این نشست گفت: برای استقبال از مهمانان نوروزی ۱۰ کمیته با شرکت ۵۶ دستگاه تشکیل شده است تا شاهد مدیریت امور مربوط یه این مساله در ایام نوروز به بهترین نحو ممکن باشیم.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید