ظرفیت تولید پتروشیمی ایران ۲ برابر می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 320736
تاریخ انتشار: 5 اسفند 1394 - 15:10
یک مقام مسئول از افزایش ۲ برابری ظرفیت تولید پتروشیمی ایران خبر داد و گفت: تولید پتروشیمی از ۶۰ میلیون به ۱۳۰ میلیون تن در سال افزایش می یابد.

اتاق خبر: حمیدرضا رستمی در کنفرانس رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی با بیان اینکه کشورهای حوزه خلیج فارس به شدت به دنبال توسعه دانش و مجموعه‌های دانش بنیان در صنعت پتروشیمی هستند و سرمایه‌گذاری ویژه‌ای را در این زمینه انجام می‌دهند، گفت: کشورهای حوزه خلیج فارس چندین میلیارد دلار در این بخش سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه رشد صنعت پتروشیمی پس از دهه ٤٠ به عنوان جهش اول این صنعت در خاورمیانه و در ایران نام برده می‌شود، تصریح کرد: ظرفیت نصب شده مجتمع‌های پتروشیمی تا پایان امسال به ٦٠ میلیون تن خواهد رسید که براساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته، این ظرفیت به ١٣٠ میلیون تن تا پایان برنامه ششم می‌رسد.

این مقام مسئول با اشاره به تولید حدود ٥٠ نوع محصولات پتروشیمی در کشور، بیان کرد: با گذر زمان ضمن جهش اول، سیر تکامل ساخت، مهندسی و عملیات نیز مسیر خود را به خوبی پشت سر می‌گذارد.

رستمی با اشاره به نتایج ساخت قطعات و مهندسی معکوس از سوی شرکت‌های داخلی، تاکید کرد: قطعات بسیار پیچیده صنعت پتروشیمی هم اکنون از سوی توانمندان داخلی ساخته می‌شود.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه بخش پژوهش و فنآوری نباید با نگاه صرف دانشگاهی به موضوع نگاه کند و همچنین بخش صنعت نیز مطالبه گر این حرکت باشد، خاطرنشان کرد: تغییر نگرش یکی از رویکردهای اصلی است که در بخش صنعت و پژوهش باید به وجود آید.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید