تکلیف 3 میلیون نفری که کارت ملی ندارند برای شرکت در انتخابات چیست؟ | اتاق خبر
کد خبر: 320833
تاریخ انتشار: 5 اسفند 1394 - 22:34
خبرآنلاین نوشت: تنها دو روز به برگزاری انتخابات باقی است و آن طور که ثبت احوال اعلام کرده، حدود 3 میلیون نفر در کشور بدون کارت ملی هستند.

اتاق خبر - به گفته رییس سازمان ثبت احوال، کمتر از 3 میلیون نفر در کشور کارت ملی ندارند و تا کنون در چندین مرحله در اطلاعیه های مختلف از این افراد دعوت شده که برای دریافت کارت هوشمند اقدام کنند و تاکنون 200 هزار نفر از این افراد مراجعه کرده اند.

در همین رابطه مدیر کل روابط عمومی و همکاری های بین المللی سازمان ثبت احوال با تاکید بر این که داشتن شناسنامه و شماره ملی در انتخابات الزامی است می گوید: شناسنامه تمام کسانی که به دلایل مختلف مانند تغییر در نام و نام خانوداگی ،مستعمل شدن شناسنامه و مفقود شدن شناسنامه برای دریافت شناسنامه اقدام کرده اند تا قبل از زمان برگزاری انتخابات تحویل آنها داده خواهد شد.

نبوی ادامه می دهد :ما آمادگی داریم برای کسانی که دسترسی به شماره ملی خود ندارند گواهی شماره ملی صادر کنیم تا با خیال آسوده در انتخابات شرکت کنند.

او می گوید: سامانه ای در اختیار وزارت کشور گذاشته شده است تا از دادن رای های تکراری که ممکن است به وسیله شناسنامه های جعلی داده شود، جلوگیری شود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان ثبت احوال این وعده را هم می دهد که در روز برگزاری انتخابات تمام اداره های ثبت احوال دایر است و اگر در نقطه ای از کشور اداره هم وجود نداشته باشد، از سوی سازمان ثبت احوال نماینده ای معرفی خواهد شد.

به این ترتیب، شرکت کنندگان در انتخابات که فاقد شناسنامه و کارت ملی هستند می توانند ظرف امروز و فردا و حتی خود روز انتخابات، با مراجعه به این دفاتر نسبت به حل مشکلشان اقدام کنند تا بتوانند در انتخابات شرکت کنند.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید