ممنوعیت تبلیغات رسانه‌ها از صبح پنجشنبه | اتاق خبر
کد خبر: 320886
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1394 - 02:42
در نشست بررسی جرائم انتخاباتی مطرح شد:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: از صبح پنحشنبه تبلیغات انتخاباتی از سوی رسانه‌ها و سایت‌های خبری ممنوع است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، حمیده ماحوزی ظهر چهارشنبه در نشست بررسی جرائم انتخاباتی در استان بوشهر اظهار داشت: نشست‌های متعددی با رسانه‌های استان بوشهر برای هماهنگی مناسب در برگزاری انتخابات برگزار شده است و شاهد همکاری و تعامل خوبی در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر برای فعالیت ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی، اضافه کرد: اطلاع‌رسانی لازم برای ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی از روز پنجشنبه به رسانه‌ها صورت گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به ثبت ۷۵ سایت خبری مختلف در سامانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، بیان کرد: تنها ۲۶ سایت خبری استان بوشهر مجوز قانونی را دریافت کردند.

وی با تقدیر از همکاری‌های پلیس فتا برای ساماندهی امور رسانه، خاطرنشان کرد: ستاد آماده‌باش انتخابات برای روزهای ۶ و ۷ اسفندماه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل می‌شود.

ماحوزی با اشاره به اینکه برای برخورد با تخلفات سایت‌ها خلا قانونی وجود دارد، ادامه داد: تلاش زیادی برای مقابله با تخلفات انتخاباتی در رسانه‌ها صورت گرفته است.

پخش زنده انتخابات در بوشهر

مدیرکل صداوسیمای مرکز بوشهر نیز در این نشست از برنامه‌ریزی برای پخش زنده تصاویر برگزاری انتخابات در بوشهر خبر داد و اظهار کرد: انتخابات در مسجد توحید شهر بوشهر از ابتدای صبح به صورت زنده پوشش داده می‌شود.

سید حسین ناظر با تقدیر از همکاری‌های صورت گرفته برای پوشش زنده انتخابات در استان بوشهر، گفت: مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که امیدواریم با تلاش مسئولان شاهد رفع مشکلات باشیم.

وی خواستار همکاری نیروی انتظامی برای کاهش احتمال بروز مشکل در پخش زنده شد و افزود: احتمال دو مرحله‌ای شدن انتخابات وجود دارد و باید بستر لازم برای انتخابات دو مرحله‌ای فراهم شود.

برخورد جدی با تخلفات انتخاباتی

رئیس پلیس فتای استان بوشهر نیز با اشاره به رصد فضای انتخاباتی استان بوشهر در رسانه‌های و شبکه‌های مجازی، اظهار کرد: پلیس فتا اقدامات لازم را برای کنترل فضای مجازی در ایام انتخابات با جدیت انجام داده است.

داریوش پورسعید با اشاره به تشکیل کارگروه رصد و پایش فضای مجازی بخشی توسط پلیس فتای استان بوشهر، اضافه کرد: بانک اطلاعاتی کاندیداهای انتخابات نیز توسط پلیس فتا تشکیل شده است.

وی بیان کرد: از جمله تخلفات عمده جرائم سایبری در ایام انتخابات می‌توان به تخریب نامزدهای رقیب، ایجاد شایعات انتخاباتی، انتشار نظرسنجی و سوءاستفاده از فضای مجازی در فضای تبلیغات انتخاباتی اشاره کرد.

۱۲۱ شعبه انتخاباتی در شهرستان بوشهر

معاون فرماندار بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: ۱۲۱ شعبه انتخاباتی در شهرستان بوشهر پیش‌بینی شده است که ۱۰ شعبه در جزیره خارگ است و ۱۱ شعبه نیز مربوط به بخش مرکزی شهرستان است.

اسماعیل روحانی با اشاره به رقابت ۱۷ کاندیدا در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم، گفت: احتمال انصراف برخی کاندیداها در این حوزه انتخابیه وجود دارد.

وی از فعالیت چهارهزار نفر در برگزاری انتخابات در شهرستان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: شرایط برای برگزاری انتخاباتی باشکوه فراهم است.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید