سیستم جدید نستله برای تولید محصولات سالم تر | اتاق خبر
کد خبر: 320910
تاریخ انتشار: 5 اسفند 1394 - 21:51
یک مطالعه منتشر شده در مجله اروپایی تغذیه نشان می دهد که سیستم پروفایلی تغذیه نستله (NNPS) می تواند یک روش موثر برای دستیابی به فرمولاسیون محصولاتی با شکر، نمک و چربی کاهش یافته باشد.

اتاق خبر-  یک مطالعه منتشر شده در مجله اروپایی تغذیه نشان می دهد که سیستم پروفایلی تغذیه نستله (NNPS) می تواند یک روش موثر برای دستیابی به فرمولاسیون محصولاتی با شکر، نمک و چربی کاهش یافته باشد.

این سیستم غذاها (از نودل و پیتزا تا سوپ ها، بیسکوئیت، پنیر، دسرهای لبنی و سس ها) را به ۳۲ دسته تقسیم نموده و ارزش تغذیه ای هر کدام از آن ها را با توجه به سن شما مشخص می کند. با توجه به راهنماهای تغذیه ای ملی و بین المللی، این سیستم برخی مواد مغذی را در یک دسته محدود می سازد اما ان را با گروه دیگر جبران می نماید. برای مثال، این سیستم توصیه می کند که پروتئین و کلسیم از طریق غذاهای لبنی و همچنین غلات کامل دریافت گردند. ۴ اصل اساسی در این سیستم برای فاکتورهای تغذیه ای در نظر گرفته شده است: (۱) فاکتورهای تغذیه ای شامل انرژی، موادی که باید محدود شوند و موادی که باید بیشتر دریافت گردند، (۲) فاکتورهای تغذیه ای و اهداف مرتبط برای هر دسته مخصوص به خود دسته می باشد، (۳) مقادیر هدف ها وابسته به سن و محصول هستند و (۴) مقادیر هدف ها با توجه به سروینگ هر محصول تعریف می گردد.

مطالعه منتشر شده به بررسی ترکیب ۹۹ محصول محبوب نستله در ایالات متحده و فرانسه در سال های ۲۰۱۰-۲۰۰۹ و مقایسه آن ها با محصولات مشابه در سال های ۲۰۱۵-۲۰۱۴ بعد از این که سیستم NNPS در نستله اعمال شد، پرداخته است. مطالعات نشان داد که ۳۶ درصد از محصولات نستله در سال ۲۰۱۰-۲۰۰۹ از نظر تغذیه ای کامل بوده اند در حالی که در سال ۲۰۱۵-۲۰۱۴ این مقدار به ۶۱ درصد افزایش یافت. علاوه بر این در مقایسه با سال ۲۰۱۰-۲۰۰۹، در هشت دسته غذایی در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۵ میزان سدیم و قند کل به ترتیب به میزان ۲۲ و ۳۱ درصد کاهش یافت. علاوه بر این، غذاهای کودکان نیز بیشترین کاهش در مقدار چربی را داشتند. در کل محققین دریافتند که سیستم تغذیه ای نستله در بهبود خصوصیات تغذیه ای محصولات و همچنین سلامت مشتریان بسیار کارآمد بوده است.

منبع: فود کلینیک 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید