صرف 49 میلیارد ریال توسط بنیاد برکت برای مدرسه‌سازی در کردستان | اتاق خبر
کد خبر: 320985
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1394 - 10:34
بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تاکنون بالغ بر 49 میلیارد و 466 میلیون ریال برای مدرسه‌سازی در مناطق محروم و کمترتوسعه‌یافته‌ استان کردستان هزینه کرده است.

اتاق خبر: مدارس برکت تاکنون در روستاهای تابعه‌ شهرستان‌های قروه، مریوان، کامیاران، دهگلان، سقز، سروآباد، دیواندره، بیجار و بانه ساخته شده و به غیر از یک مورد که در مقطع راهنمایی فعال است بقیه در مقطع ابتدایی پذیرای دانش‌آموزان این مناطق است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ این اقدام بنیاد برکت در راستای سیاست بهبود شرایط اماکن آموزشی مناطق محروم کشور انجام می‌شود و تاکنون نتایج قابل توجهی داشته است.

اعتبارات باقی مانده‌ بنیاد برکت برای مدرسه‌سازی در این استان بالغ بر 60 میلیارد و 154 میلیون ریال است.

تاکنون 21 باب مدرسه با 76 کلاس درس در مناطق محروم استان کردستان به بهره‌برداری رسیده است و صدها دانش‌آموز از آن استفاده می‌کنند.

اخیراً دو مدرسه‌ جدید با 12 کلاس درس در روستای برده رشد از توابع مریوان و روستای گنداب علیا از توابع قروه به بهره‌برداری رسیده و در حال حاضر در مقاطع ابتدایی و راهنمایی فعالیت می‌کنند. این در حالی است که ساخت 2 مدرسه با 10 کلاس در مناطق محروم کردستان توسط بنیاد برکت در حال اجرا است. مدارس برکت از مناسب‌ترین استانداردهای ساخت اماکن آموزشی و تجهیزات کمک آموزشی برخوردار است.

هنگامی که در سال 86 بنیاد برکت زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأسیس شد، رهبر معظم انقلاب به مسئولان این نهاد توصیه کردند که یک‌هزار مدرسه برای یک هزار روستای محروم کشور توسط این بنیاد ساخته شود. تاکنون شمار مدارس به بهره برداری رسیده‌ بنیاد برکت در کل کشور به 585 باب شامل 2805 کلاس درس رسیده است. در همین حال 215 باب مدرسه‌ دیگر نیز در دست ساخت و تکمیل است.

بنیاد برکت علاوه بر مدرسه‌سازی در مناطق محروم کشور، اقدامات گسترده‌ای در زمینه‌ توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، امور بیمه، سلامت، امور عام‌المنفعه و ... انجام داده است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید