پاکستان به دنبال سهم از دست رفته خود در بازار صادرات به ایران است | اتاق خبر
کد خبر: 321039
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1394 - 23:22
وزیر بازرگانی پاکستان با ابراز امیدواری نسبت به بازگشت همکاری های تجاری میان کشورش و ایران به روزهای اوج، اعلام کرد که پاکستان به دنبال سهم از دست رفته خود در بازار صادرات به ایران است.

اتاق خبر: 'خرم دستگیر خان' وزیر بازرگانی پاکستان در جلسه ای با عنوان توسعه صادرات محصولات کشاورزی به ایران گفت: این کشور به دنبال به دست آوردن مجدد جایگاه صادرات خود به ایران است و در زمان فعلی پاکستان برای صادرات محصولات کشاورزی به ایران در حال رایزنی با وزارتخانه های ذیربط در ایران است.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی همچنین اعلام کرد که قرار است از وزیر کشاورزی جمهوری اسلامی ایران برای سفر به پاکستان دعوت شود.
خرم دستگیر خان افزود: مذاکرات میان ایران و پاکستان در زمینه کیفیت محصولات کشاورزی برای رسیدن به تفاهم بیشتر در این زمینه ادامه دارد.
وی تاکید کرد: هدف اصلی از این مذاکرات امضای قرارداد همکاری دوجانبه است تا بتوان مشکلات اساسی را در مسیر صادرات محصولات کشاورزی به ایران رفع کرد.
وزیر بازرگانی پاکستان خاطر نشان کرد: ما با طرف ایرانی برای صادرات برنج، گندم و محصولات گوشتی به این کشور در تماس هستیم.
وی افزود: پاکستان سهم از دسته رفته خود در بازار صادرات ایران را دوباره به دست خواهد آورد.
شب گذشته نیز مهدی هنردوست سفیر جمهوری اسلام ایران در پاکستان در نشستی با اصحاب رسانه این کشور، از آنان خواستار ایفای نقش خود برای فراهم کردن زمینه ارتقای مبادلات تجاری و روابط دوجانبه اقتصادی میان دو کشور همسایه شد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید