سرقت‌ پمپ بنزین خودرو در لباس مأمورین امداد خودرو+تصاویر | اتاق خبر
کد خبر: 321051
تاریخ انتشار: 7 اسفند 1394 - 00:37
سارقین حرفه ای شمال پایتخت که در پوشش مأمورین امداد خودرو اقدام به سرقت پمپ بنزین خودرو شهروندان می کردند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

اتاق خبر: ساعت 19:00 چهاردهم بهمن ماه خانم جوانی در خیابان فرمانیه به گشت کلانتری 123 نیاوران مراجعه و عنوان کرد که سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید مشکی اقدام به "سرقت پمپ بنزین خودرو" وی کردند .

بنا بر این گزارش به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ این خانم در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "ازچهارراه فرمانيه، خودروي پرايدمشکي بنده را تعقيب می کرد که سرنشیان آن با طرح نشتی بنزین عنوان کردند که خودرو بنده نیاز به تعمیر فوری دارد و به این بهانه مرا مجبور به توقف کردند . این افراد به بهانه تعمیر ، اقدام به بازکردن پمپ بنزين خودروي بنده نمودند که به ايشان اظهارداشتم که خودمان خودرو را تعميرميکنيم. از آنجائیکه به آنها مشکوک شده بودم ، دريک لحظه وارد مدرسه ای در آن نزدیکی شده تا از کارکنان مدرسه کمک بگيرم اما به محض بازگشت متوجه سرقت پمپ بنزین ماشین خود توسط این افراد شدم " .

اجرای طرح مهار و دستگیری دو متهم :

با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از مشخصات خودرو پراید مشکی به شماره انتظامی مشخص ، طرح مهار در محدوده نیاوران به مرحله گذاشته شد و در چهارراه کامرانيه، خودرو مورد نظر توسط واحد گشت کلانتری 123 شناسایی شد ؛ مأمورین به سرنشیان خودرو پراید دستور ایست داده اما راننده ی خودرو بدون توجه به دستور پلیس و با سرعت بالا اقدام به فرار می نماید ؛ نهایتا طی یک تعقیب و گریز ، خودرو پراید در چهاره کامرانیه متوقف و دو سرنشین آن بنام های رضا (28 ساله) و سعید (27 ساله) شدند .

در بررسی خودرو پراید مشکی توقیف شده ، مأمورین متوجه درج بغل نویسی بر روی درهای خودرو شدند که در همان تحقیقات اولیه مشخص شد این بغل نویسی فاقد هرگونه مجوز از سوی شرکت های خودروسازی کشور است ؛ در ادامه و در بازرسی از خودروی نیزچندین عدد پمپ بنزین کشف شد که هر دو متهمصراحتا به مسروقه بودن آنها اعتراف کردند .

محسنی///////////////

پرونده در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ :

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت قطعات و لوازم وسایل نقلیه" و به دستور دادیار شعبه سوم دادسرای ناحیه یک تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

اعتراف به دهها فقره سرقت پمپ بنزین :

هر دو متهم پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، صراحتا به دهها فقره سرقت خودرو پمپ بنزین اعتراف و عنوان داشتند که تمامی سرقت ها را از خودروهایی انجام داده اند که سرنشینان و رانندگان آنها همگی خانم بوده اند .

محسنی///////////////

این متهمین در اعترافات خود گفتند :" با پرسه زنی در اتوبان های شمال تهران ، خودروهایی را که سرنشیان و رانندگان آنها همگی بودند را شناسایی و آنها را تعقیب می کردیم ؛ سپس به آنها نزدیک شده و ضمن دادن اعلان هشدار نشتی بنزین از زیر خودرو  ، آنها را مجبور به توقف می کردیم ؛ تحت عنوان مأمورین امداد خودرو ، آنها را متقاعد می کردیم تا خودروهایشان را تعمیر کنیم ؛ به بهانه اینکه نشتی بنزین به خاطر خرابی پمپ بنزین می باشد ، اقدام به باز نمودن پمپ بنزین خودروهای آنها می کرده و بلافاصله از محل متواری می شدیم ؛ نهایتا پمپ های بنزین [ مسروقه ] را به قیمت هر عدد 80 هزار تومان ، در محدوده میدان شوش می فروختیم " .

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : " با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره سرقت قطعات و لوزام خودرو بویژه سرقت پمپ بنزین از خودروهای با سرنشین خانم ، از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد ، توسط مأمورین امداد خودرو قلابی مورد سرقت قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر ( مسیر شرق به غرب ) – ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه نمایند " .

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید