انجام چهارمین مرحله ممیزی‌ ادواری پایانه‌های نفتی بنادر کشور | اتاق خبر
کد خبر: 321057
تاریخ انتشار: 7 اسفند 1394 - 01:29
چهارمین مرحله ممیزی‌های ادواری پایانه‌های نفتی بنادر کشور توسط تیم ممیزی سازمان بنادر و دریانوردی در بنادر مستقر در مرکز هرمزگان انجام شد.

چهارمین مرحله ممیزی‌های ادواری پایانه‌های نفتی بنادر کشور توسط تیم ممیزی سازمان بنادر و دریانوردی در بنادر مستقر در مرکز هرمزگان انجام شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از فارس؛ سازمان بنادر و دریانوردی، تیم تخصصی ممیزی متشکل از نمایندگان سازمان بنادر و کارشناسان ناظر نفتی، مهندسی و دریایی بنادر تابعه طی چهار روز فعالیت شرکت های مستقر در بنادر شهید رجایی، شهید باهنر و قشم دراستان هرمزگان را زیر ذره بین نظارتی خود قرار می دهند.

در طرح ممیزی سازمان بنادر، پایانه های نفتی استان های هرمزگان، بوشهر، مازندران و گیلان، سیستان و بلوچستان، خوزستان مورد بازدید قرار می گیرد.

‌ظرفیت مخازن نگهداری، صادرات، واردات و ترانزیت فرآورده نفتی هرمزگان بیش از ٣٠٠ هزار متر مکعب است که با ساخت و ساز مخازن جدید به بیش از ١,٥ میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد.

‌حجم عملیات تخلیه و بارگیری مواد نفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی طی ١١ ماهه سال جاری ٢٢ میلیون تن است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به ٢٤ میلیون تن افزایش یابد.

‌بنابراین گزارش طرح احداث تأسیسات زیربنایی در بندر خلیج فارس دردهه فجر ٩٤ آغاز شد که در آینده با استقرار شرکت‌ها، حجم عملیات تخلیه و بارگیری در این بندر به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

‌ممیزی شرکت‌های فعال در پایانه‌های نفتی در زمینه‌های محیط زیست و مدیریت کیفیت و ایمنی‌ امری بسیار مهم است که امیدواریم‌ شاخصه‌های مذکور به سطح استاندارد و قابل قبولی برسد. 

‌در حال حاضر ٨ شرکت نفتی در زمینه های ترانزیت، صادرات و سوخت رسانی به کشتی‌ها در بندر خلیج فارس فعالیت دارند که در آینده‌ای نه چندان دور این رقم به بیش از ٢٠ شرکت سرمایه‌گذار خواهد رسید.

‌ارتقاء جایگاه و ایمنی پایانه‌های نفتی، بهبود نحوه عملیات شرکت‌های بهره‌بردار و جذب بیشتر سرمایه‌گذاران هدف اصلی تیم ممیزی معاونت امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی کشور است.

‌‌تیم تخصصی ممیزی پایانه‌های نفتی متشکل از مسئولان و کارشناسان واحدهای سازمانی امور بندری، امور دریائی و مهندسی عمران و کارشناسان ناظر پایانه‌های نفتی همه بنادر زیرنظر سازمان بنادر و دریانوردی است. 

94111

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید