فشار مک‌کین بر پنتاگون برای ارائه اطلاعات بیشتر درباره ملوانان بازداشت شده در ایران | اتاق خبر
کد خبر: 321081
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1394 - 16:09
تسنیم نوشت: سناتور ارشد آمریکایی گفت که وی در حال آماده کردن درخواست مجدد خود از پنتاگون برای اطلاعات بیشتر درباره ملوانان بازداشتی توسط ایران است.

اتاق خبر - به گزارش واشنگتن اگزامینر، جان مک کین سناتور آمریکایی روز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد که در حال آماده کردن درخواست مجدد خود از پنتاگون برای دریافت اطلاعات بیشتری درباره سربازان بازداشتی آمریکایی توسط ایران است.

این در شرایطی است که وزارت دفاع آمریکا به درخواست قبلی مک کین هیچ پاسخی نداده است. جان مک کین پیش از این گفته بود: اگر دولت اوباما تا اول مارس نتایج تحقیقات خود درباره حادثه بازداشت نظامیان آمریکایی را ارائه ندهد، 10 سرباز نظامی را برای ادای شهادت در خصوص بازداشت کوتاه مدت خود در ایران، احضار خواهد کرد.

سربازان آمریکایی چندی قبل، پس از ورود به آبهای سرزمینی ایران، توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طور موقت بازداشت شدند.

دولت اوباما اعلام کرده است که آزادی سریع سربازان آمریکایی نشانگر قدرت دیپلماسی بوده است. از 15 فوریه تاکنون که مک کین درخواست اولیه خود را مطرح کرده، هیچ پاسخی از پنتاگون دریافت نکرده است.

مک کین در ادامه تصریح کرد: ما می خواهیم درخواست دیگری را تا پایان هفته جاری ارائه کنیم و آنگاه منتظر پاسخ آنها خواهیم ماند.

پیتر کوک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در پاسخ به این سئوال که آیا پنتاگون می تواند تا ضرب الاجل تعیین شده اول مارس توسط مک کین اطلاعات لازم را ارائه دهد، گفت: تحقیقات در اختیار نیروی دریایی است و نمی توان در این زمینه عجله کرد.

سخنگوی نیروی دریایی آمریکا نیز هفته گذشته تاکید کرد: وی نمی تواند تاریخ دقیقی را برای تکمیل تحقیقات از سربازان بازداشت شده اعلام کند.

ویلیام مارکس گفت: تحقیق درباره این حادثه همچنان ادامه دارد و این مهم است که اجازه دهیم روند تحقیقات به طور دقیق و مناسبی انجام شود.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید