اکنون وقت مناسبی برای اعمال تحریم‌های جدید ضدایرانی نیست | اتاق خبر
کد خبر: 321086
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1394 - 17:28
کری:
جان کری، وزیر خارجه آمریکا، روز گذشته (چهارشنبه) به قانونگذاران این کشور گفت که اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در زمان کنونی مفید نخواهد بود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم کری در جلسه استماع در یکی از کمیته‌های فرعی سنا از سناتورها خواست پیش از تصمیم‌گیری دربراه اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران منتظر چگونگی تداوم توافق هسته‌ای باشند.

روزنامه واشنگتن‌پست می‌گوید هم‌اکنون قانونگذاران در حال بررسی قانونی هستند که آزمایش‌های موشکی و حقوق بشر را در ایران هدف قرار خواهد داد. آنها همچنین درصدد تمدید «قانون تحریم‌های ایران» هستند که در انتهای سال جاری میلادی پایان خواهد یافت. جمهوری‌خواهان بالاخص درباره بازداشت تفنگداران دریایی آمریکا توسط ایران در ماه ژانویه خشمگین هستند.

اما کری می‌گوید: «فکر نمی‌کنم نیازی به عجله باشد. من مایلم ببینم اجرای توافق هسته‌ای چگونه به پیش می‌رود تا هر چه که می‌خواهیم انجام دهیم بر اساس آن فرآیند باشد.»

یک روز پس از آنکه توافق هسته‌ای ایران وارد مرحله اجرا شد، دولت اوباما تحریم‌های جدیدی را علیه 11 فرد و نهاد ایرانی درگیر در برنامه موشک‌های بالستیک اعمال کرد. اما جمهوری‌خواهان خواهان اعمال فشار بیشتری هستند.

کری در ادامه سخنان خود به توافق هسته‌ای با ایران به عنوان عنصری کلیدی در آزادی سریع 10 نظامی آمریکایی که در آب‌های ایران بازداشت شده بودند، اشاره کرد.

وی گفت: «اگر ما این توافق را نداشتیم و من دارای رابطه‌ با وزیر خارجه ایران نبودم، در این صورت ممکن بود آنها گروگان مانده و هنوز هم آنجا باشند.»

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید