هیات اقتصادی کره جنوبی به قزوین سفر می کند | اتاق خبر
کد خبر: 321123
تاریخ انتشار: 7 اسفند 1394 - 05:08
معاون استاندار قزوین:
سرپرست معاونت هماهنگی برنامه ریزی واشتغال استانداری قزوین گفت: در ادامه توسعه مناسبات اقتصادی استان با کشورهای خارجی؛ هیات اقتصادی کشور کره جنوبی هفته آینده به قزوین سفر می کند.

اتاق خبر- سرپرست معاونت هماهنگی برنامه ریزی واشتغال استانداری قزوین گفت: در ادامه توسعه مناسبات اقتصادی استان با کشورهای خارجی؛ هیات اقتصادی کشور کره جنوبی هفته آینده به قزوین سفر می کند.

عباس علی درافشانی روز پنجشنبه در جلسه مدیریت و هماهنگی شورای روابط خارجی استان که با حضور مدیران دستگاههای عضو در محل استانداری برگزار شد اظهارداشت: ناهماهنگی در مذاکره و تعامل با مسئولان دولتی وشرکتهای خارجی به ویژه در حوزه های اقتصادی می تواند به منافع استان لطمه بزند.

وی افزود: این ناهماهنگی اتلاف انرژی دستگاههای استانی را بدنبال خواهد داشت و از مدیران بخشهای دولتی وغیردولتی درخواست می شود برای همکاری و ارتباط با کشورهای خارجی هماهنگی لازم را از طریق شورای روابط خارجی استان انجام دهند.

سرپرست معاونت هماهنگی برنامه ریزی واشتغال استانداری قزوین یادآورشد: شورای روابط خارجی نقش تسهیل گری و شتاب بخشیدن به کارها را دارد و می تواند به تسریع و تقویت تعامل فعالان اقتصادی و غیر اقتصادی استان با طرفهای خارجی کمک کند.

درافشانی گفت:پس از لغو تحریم های ظالمانه باید از فرصت پیش آمده برای جذب سرمایه گذاری خارجی و به روز رسانی فناوریهای تولیدی در بخشهای مورد نیاز و استفاده از ظرفیتهای داخلی از طریق مشارکت در جهت دستیابی به بازارهای جدید استفاده کنیم و از این رهگذر رونق اقتصادی و اشتغال جوانان را محقق کنیم.

وی افزود: هفته آینده جلسه مشترک جمعی از صنعتگران، بازرگانان و فعالان اقتصادی استان با محور اتاق بازرگانی صنعت، معدن و کشاورزی استان قزوین با هیات اقتصادی اعزامی از کره جنوبی بصورت رو در رو و حضوری تشکیل خواهد شد که لازم است فعالان اقتصادی استان در این جلسه حضور پررنگی داشته باشند.

سرپرست معاونت هماهنگی برنامه ریزی واشتغال استانداری قزوین یادآورشد: هفته آینده هیاتی از صاحبان صنایع و کسب و کار کشور کره جنوبی به سرپرستی استاندار گیونگی به استان قزوین سفر می کند که به منظور بهره برداری هرچه بیشتر از این سفر تفاهم نامه همکاری به امضای استانداران قزوین و کیونگی کره جنوبی امضا خواهد شد.

منبع: مهر

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید