پ.ک.ک 100 میلیون دلار خسارت به اقلیم کردستان وارد کرد | اتاق خبر
کد خبر: 321131
تاریخ انتشار: 7 اسفند 1394 - 05:16
ایسنا نوشت: پ.ک.ک با حمله به خط لوله نفتی کرکوک – یومورتالیک حدود 100 میلیون دلار هزینه برای دولت اقلیم کردستان عراق به بار آورده‌اند.

اتاق خبر - سخنگوی اقلیم کردستان عراق اعلام کرد: شبه نظامیان حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به پ.ک.ک با حمله به خط لوله نفتی کرکوک - یومورتالیک حدود 100 میلیون دلار هزینه برای دولت اقلیم کردستان عراق به بار آورده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی ورلدبولتن، صفین دزئی سخنگوی اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای کتبی که در وب سایت رسمی حزب حاکم دموکراتیک کردستان منتشر شده گفت: شبه نظامیان پ.ک.ک مسئول خسارت‌های به بار آمده به خط لوله استان شانلی اورفای ترکیه در تاریخ 17 فوریه سال جاری میلادی هستند که باعث شدند صادرات نفت به ترکیه به مدت یک هفته به حالت تعلیق درآید.

دزئی افزود: این چندمین بار است که چنین رویدادی رخ می‌دهد. اقدامات پ.ک.ک این تهدید را به همراه دارد تا توافق حاصل شده میان ترکیه و اقلیم کردستان عراق را در خصوص صادرات نفت از این منطقه به آنکارا متزلزل کند.

وی ادامه داد: اقلیم کردستان عراق ماهانه 380 میلیون دلار درآمد نفتی دارد و منطقه اقلیم کردستان عراق در حال حاضر با بحران اقتصادی مواجه است که بر توانایی‌اش برای پرداخت حقوق کارمندان دولت تاثیر گذاشته است.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید