کری با تروریستی خواندن اخوان‌المسلمین مخالفت کرد | اتاق خبر
کد خبر: 321281
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 02:02
وزیر امور خارجه آمریکا ضمن رد تروریستی خواندن گروه اخوان‌المسلمین و دفاع از تصمیم وزارت‌خانه‌اش در این خصوص، تاکید کرد که واشنگتن در حال حاضر به ارزیابی‌های خود در مورد اخوان‌المسلمین ادامه می‌دهد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از سایت النشره، جان کری، ‌وزیر خارجه آمریکا یک روز پس از موافقت کمیته امور قضایی کنگره این کشور با پیش‌نویس قانونی مبنی بر تروریستی خواندن گروه اخوان‌المسلمین،‌ امروز در کمیته روابط خارجه مجلس نمایندگان ضمن رد تروریستی خواندن گروه اخوان‌المسلمین و دفاع از تصمیم وزارت‌خانه‌اش در این خصوص، تاکید کرد: واشنگتن در حال حاضر به ارزیابی‌های خود در مورد اخوان‌المسلمین ادامه می‌دهد.

دولت آمریکا در دسامبر 2014 نیز با درخواست مشابهی که از سوی برخی چهره‌های حامی دولت قاهره مطرح شد، مخالفت کرد این در حالیست که درخواست جدید از سوی تد کروز،‌ یکی از اعضای مجلس سنا و کاندیدای فعلی ریاست جمهوری در نوامبر گذشته و در راستای همان درخواست اول مطرح شده است.

در دستوری که از سوی دولت آمریکا صادر شده،‌ ضمن استناد به برخی مسایل از جمله اینکه عربستان، امارات، مصر و روسیه اخوان‌المسلمین را سازمانی تروریستی دانسته‌اند، خواسته شده دلایل عدم درج این گروه در لیست تروریستی ظرف 60 روز شرح داده شود.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید