عربستان چند شرکت و اسم را در لیست | اتاق خبر
کد خبر: 321286
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 02:26
به دلیل ارتباط با حزب‌الله لبنان؛
وزارت کشور عربستان اسامی سه نفر و چهار شرکت را به اتهام ارتباطشان با حزب‌الله لبنان، در لیست تروریستی خود قرار داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از سایت النشره، وزارت کشور عربستان در بیانیه‌ای ضمن اعلام اسامی چهار شرکت و سه تن که به دلیل ارتباطشان با حزب‌الله از سوی این وزارتخانه در لیست سازمان‌های تروریستی قرار گرفتند، اظهار داشت: عربستان به مبارزات خود با فعالیت‌های "تروریستی" حزب‌الله و شرکای آن در جهان ادامه خواهد داد.

این وزارتخانه در ادامه تاکید کرد: نباید از هیچ کشور و یا سازمان جهانی که با شبه نظامیان حزب‌الله و فعالیت‌های "افراط گرانه" آن در ارتباط هستند چشم پوشی کرد.

این وزارتخانه در ادامه بیانیه خود همه شهروندان عربستانی و ساکنان این کشور را نسبت به هرگونه تماس و تعامل با حزب‌الله و اعضای آن برحذر داشت و تاکید کرد: ارتباط هر کس که با این سازمان ثابت شود با او مانند سازمان‌های تروریستی و طبق قوانین مربوط به مبارزه با تروریسم برخورد خواهد شد.

وزارت کشور عربستان در بیانیه خود ضمن اعلام اسامی این شرکت‌ها و اشخاص اعلام کرد که بر اساس قوانینی که برای جرائمی تروریستی تعیین شده با این اشخاص و شرکت‌ها برخورد خواهد شد.

در ادامه بیانیه مذکور اسامی شرکت‌ها و اشخاص اینگونه آورده شد:

1- فادی حسین سرحان ‌لبنانی، محل تولد: کفر کیلا

2- عادل محمد شری لبنانی، محل تولد: بیروت

3- علی حسین زعیتر، لبنانی محل تولد: لبنان

4- شرکت VATECH SARL

5- شرکت LE-HUA ElECTRONIC FIELD CO.LIMITED

6- شرکت AERO SKYONE CO.LIMITED

7- شرکت LABICO SAL OFFSHORE

عربستان هفته گذشته و پس از آنکه لبنان بیانیه‌ای در محکومیت حمله به سفارتخانه عربستان در ایران صادر نکرد، کمک‌هایش به ارتش لبنان به ارزش سه میلیارد دلار را متوقف کرد.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید