عوارض ناهنجاری‌های قلبی در زنان باردار | اتاق خبر
کد خبر: 321294
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 03:00
محققان دانشگاه رم ترورگاتا دریافتند ناهنجاری‌های قلبی بین بارداری‌ها می‌تواند نشان دهد که چه زنانی با پیشینه فشارخون مربوط به بارداری (پره اکلامپسی) در معرض خطر بالایی برای ابتلا به چنین شرایطی در بارداری‌های بعدی قرار دارند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، پره اکلامپسی بیماری جدی است که در سه الی هشت درصد از بارداری‌ها رخ می‌دهد. در بعضی موارد، زمانی که پره اکلامپسی رخ می‌دهد، نوزاد باید زودتر به دنیا بیاید تا مانع خطر برای مادر و نوزاد شود. زنانی که تجربه یک‌ بار پره اکلامپسی را در بارداری قبلی خود دارند، باید به طور دائم تحت مراقبت باشند.

طی این پژوهش، 75 زن که در اولین بارداری خود پره اکلامپسی را تجربه کرده بودند و همچنین 175 زنی که چنین تجربه‌ای را در اولین بارداری خود نداشتند، مورد بررسی قرار گرفتند. میانگین سنی تمام زنان 34 سال عنوان شد. تمامی زنان 12 الی 18 ماه پس از زایمان، تحت آزمایش‌های عکسبرداری قلبی قرار گرفتند و 24 ماه بعد تمامی زنان دوباره باردار شدند. 29 درصد از زنانی که پیش از این پره اکلامپسی را تجربه کرده بودند، در زایمان دوم نیز این شرایط را تجربه کردند.

در مقایسه با زنانی که تا به حال پره اکلامپسی را تجربه نکرده بودند و یا یک‌ بار به آن مبتلا شده بودند، زنانی که در هر دو بارداری به آن مبتلا شده بودند، اختلالات بین بارداری را در بطن چپ قلب که خون را به سایر قسمت‌های بدن پمپاژ می‌کند، تجربه کردند. به طور خاص بطن چپ هم در این افراد ضخیم‌تر دیده شد بدین معنا که این بطن باید کار سخت‌تری برای پمپاژ خون انجام دهد.

پژوهشگران خاطرنشان کردند که این تحقیق شامل نمونه‌های کمی بود و تحقیقات وسیع‌تری در این رابطه نیاز است.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید