گوگل وب‌سایت خبری 9to5Google را به نقض نشان تجاری خود متهم کرده است | اتاق خبر
کد خبر: 321350
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 08:35
وب‌سایت خبری معروف 9to5Google حدود ۵ سالی می‌شود که در زمینه انتشار اخبار فناوری فعالیت می‌کند، جالب است بدانید که ظاهرا میان روابط این وب‌سایت و گوگل شکر آب شده بود و گوگل این وب‌سایت خبری را به نقض نشان تجاری خود متهم کرده بود.

اتاق خبر - از قرار معلوم گوگل در این تصمیم خود زیاده روی هم کرد و دسترسی این وب‌سایت را از سرویس AdSense Network محروم کرده بود و  وب‌سایت 9to5Google را به استفاده از سایر سرویس‌های تبلیغاتی تشویق کرد. وب‌سایت 9to5Google هم در پستی شرایط را توضیح داد و اعلام کرد که تبلیغات این سایت در با مشکل روبرو شده است.

مسئولین این وب‌سایت پس از تماس با واحد تبلیغات گوگل باخبر شدند که به دلیل نقض نشان تجاری گوگل از جانب 9to5Google دسترسی این سایت به تبلیغات از سوی گوگل محدود شده است، جالب اینجاست که این وب‌سایت خبری سابقه درخشانی در انتشار اخبار گوگل دارد و تاکنون در چندین مراسم خبری گوگل نیز حضور داشته‌ است؛ اما تا این زمان گوگل هیچ اشاره‌ای به نقض نشان تجاری خود نکرده بود.

ناگفته نماند که مسئولین واحد تبلیغات گوگل در ایمیلی به 9to5google مدعی شدند که آنها هم از این تصمیم متعجب شده‌اند و آنچه در توان داشتند را برای دفاع از این وب‌سایت خبری انجام داده‌اند.
البته باید گفت خوشبختانه این مشکل زیاد هم به طول نیانجامید و گوگل تصمیم گرفت به این وب‌سایت خبری زیاد هم سخت نگیرد، چرا که سرویس تبلیغات گوگل برای 9to5Google مجدد راه‌اندازی شد و در بیانه‌ای که به گوگل نسبت داده می‌شود اعلام شده که پس از بررسی‌های مجدد گوگل دست از سر اشکال‌تراشی برای این وب‌سایت خبری برداشته است.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید