ژاپنی ها فاضلاب یک روستا در گیلان را درجا تصفیه می کنند | اتاق خبر
کد خبر: 321374
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 16:49
قرار است با مشارکت سازمان جایکا، پروژه جمع آوری و ساماندهی فاضلاب خانگی روستای اسپند در استان گیلان به روش تصفیه در محل اجرا شود.

اتاق خبر: "جایکا" یک سازمان دولتی مستقل بین‌المللی در ژاپن است که در زمینه توسعه به دولت ژاپن و همچنین کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند. این سازمان در حال انجام مذاکراتی با شرکت های فعال در بخش آب و فاضلاب ایران است تا بتواند در پروژه های آبی ایران سرمایه گذاری کند.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ در بین تمامی مذاکراتی که بین مدیران آبفای کشور با سازمان جایکا در حال انجام است، اخیرا اجرای یک پروژه تصفیه فاضلاب روستایی به صورت درجا و در محل، نهایی شده است.

قرار است با مشارکت سازمان جایکا، پروژه جمع آوری و ساماندهی فاضلاب خانگی روستای اسپند در استان گیلان به روش تصفیه در محل اجرا شود. این پروژه نخستین طرح تصفیه فاضلاب در محل کشور است که به عنوان پایلوت این کار مشخص شده تا نتایج اجرای آن مورد بررسی قرار گیرد.

در حال حاضر مطالعات اجرای این طرح توسط جایکا آغاز شده و قرار است تمامی تأمین مالی آن از سوی این سازمان و دولت ژاپن صورت گیرد.

هزینه اجرای این طرح حدود 16 میلیارد ریال برآورده شده است. دلیل انتخاب روستای اسپند برای اینکار، وجود تالاب انزلی در نزدیکی این روستا است که عدم دفع بهداشتی فاضلاب این روستا برای محیط زیست تالاب انزلی ایجاد مشکل کرده است.

سازمان جایکا همچنین ابراز تمایل و اعلام آمادگی کرده تا در خصوص احیای تالاب انزلی و رفع مشکلات زیست محیطی این تالاب نیز وارد عمل شود.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید