توسعه همکاری های صنعتی و انرژی در دستور کار ایران و اسلواکی | اتاق خبر
کد خبر: 321399
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 17:23
«مجتبی خسروتاج» قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران در دیدار با «خوواندس» قائم مقام وزیر اقتصاد اسلواکی بر اهمیت توسعه و تقویت همکاری های دو کشور در زمینه های صنعت خودروسازی، قطعه سازی و انرژی تاکید کرد.

اتاق خبر: خسروتاج که روز جمعه وارد اسلواکی شد ضمن دیدار با مقامات این کشور در سمیناری درباره چشم انداز روابط اقتصادی ایران و اسلواکی حضور یافت و در خصوص توانمندی ها و فرصت های صنعتی، تجاری و سرمایه گذاری کشورمان و نیز زمینه های همکاری اقتصادی ایران و اسلواکی سخنرانی و به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ در این سمینار صاحبان صنایع و نمایندگان شرکت های مهم اسلواکی نیز ضمن استقبال از حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران، خواستار سهولت در روابط تجاری تهران- براتیسلاوا شدند.
همچنین قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران روز جمعه با «کاژیمیر» معاون نخست وزیر و وزیر دارایی اسلواکی ملاقات و درباره زمینه های همکاری های اقتصادی دو کشور تبادل نظر کرد.
وزیر دارایی اسلواکی در این دیدار ضمن اظهار رضایت از نتایج سفر اخیر خود به تهران و مشهد، اقتصاد ایران را بسیار قوی و در ردیف اقتصادهای برتر دنیا توصیف کرد و علاقه مندی کشورش را برای پیگیری و اجرای تفاهمات صورت گرفته در این سفر یادآور شد.
وزیر اقتصاد اسلواکی قرار است در دهه اول مارس و یا دهه اول آوریل در راس یک هیات تجاری و اقتصادی مهم عازم تهران شود.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید