نتایج اولیه انتخابات در حوزه‌های انتخابیه لرستان | اتاق خبر
کد خبر: 321452
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 15:23
نتایج اولیه و غیررسمی شمارش آرا در حوزه های مختلف انتخابیه لرستان اعلام شد.

 

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، مطابق نتایج اولیه شمارش آرا کار انتخاب کاندیداها در سه حوزه انتخابیه استان لرستان از جمله دو حوزه خرم آباد و دوره چگنی، بروجرد و اشترینان و دورود و ازنا به دور دوم کشیده شده است. در میان کاندیداهایی که به دور دوم انتخابات راه پیدا کرده اند نام دو نامزد زن به چشم می خورد.

همچنین تا این لحظه از شمارش آرا اصولگرایان آرای بیشتری را در حوزه های انتخابیه مختلف استان لرستان کسب کرده اند.

مطابق اطلاعات به‌دست‌آمده از منابع آگاه نتایج اولیه حوزه‌های انتخابیه استان لرستان به شرح زیر است:

حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره چگنی: محمد بیرانوند (اصلاح‌طلب) با حدود ۵۰ هزار رای، مرتضی محمودوند (مستقل) با حدود ۴۰ هزار رای، محمدرضا ملکشاهی راد (اصولگرا) و اعظم محمدی نیا (مستقل) به دور دوم انتخابات راه پیدا کردند. این حوزه دارای دو کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان: علاءالدین بروجردی (اصولگرا) با بیش از ۳۰ هزار و ۶۰۹ رای،هادی مقدسی (اصولگرا) با بیش از ۲۹ هزار و ۲۴۶ رای، عباس گودرزی با ۲۷ هزار و ۲۷۱ رای و فاطمه مقصودی با بیش از ۲۶ هزار و ۸۷۲ هزار رای به مرحله دوم راه پیدا کردند. این حوزه دارای دو کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

حوزه پلدختر و معمولان: در این حوزه انتخابیه سید حمیدرضا کاظمی با بیش از ۱۸ هزار رای پیشتاز شمارش آرا است و مصطفی چراغی، غلامرضا کوشکی و علی کائیدی در رتبه های بعدی شمارش آرا قرار دارند. در این حوزه انتخابیه سید حمید کاظمی (اصولگرا) به مجلس راه پیدا کرده است.

حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان: الهیار ملکشاهی (مستقل) با اکثریت آراء به مجلس راه پیدا کرد.

حوزه انتخابیه سلسله و دلفان: علی رستمیان با کسب بیشترین آراء به مجلس دهم شورای اسلامی راه پیدا کرد.

این حوزه انتخابیه شامل دو شهرستان است که در شهرستان دلفان علی رستمیان (مستقل) حائز بیش از ۴۴ هزار رای شد و محمد امین رضوانی، علی حاجی پور، علی باقر طاهری نیا در رتبه بعدی آرا قرار دارند.

در شهرستان سلسله نیز علی باقر طاهری نیا با بیش از ۱۶ هزار رای رتبه نخست آرا را کسب کرد و علی نوریان، عظیم دادگر، منوچهر عبدی پور و علی رستمیان در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

در مجموع آرای این دو شهرستان علی رستمیان با کسب بیشترین آراء به مجلس دهم شورای اسلامی راه پیدا کرد.

حوزه انتخابیه الیگودرز: محمد خدابخشی (اصولگرا) با کسب بیشترین آراء به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

حوزه انتخابیه ازنا و دورود: حسین گودرزی (اصولگرا) و مجید کیانپور (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند.

همچنین آخرین اطلاعات کسب شده از منابع مطلع نشان می دهد که در انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز مطابق آرای شمرده شده تاکنون هاشم نیازی، احمد مبلغی و سید محمدنقی شاهرخی به ترتیب قرار دارند.

بنابراین گزارش این نتایج همچنان قطعی نبوده و توسط منابع رسمی تایید نشده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید