توقف امکانات خودروی هوشمند نیسان برای جلوگیری از نفوذ هکرها | اتاق خبر
کد خبر: 321570
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 20:56
با شناسایی یک آسیب پذیری جدید در برنامه NissanConnect شرکت نیسان تصمیم گرفت دسترسی به برخی امکانات جدید فناورانه در خودروی لیف خود را متوقف کند.

اتاق خبر: این اولین بار نیست که در برنامه‌های رایانه ای تولیدات نیسان حفره ها و آسیب پذیری های امنیتی شناسایی می شود. پیش از این در تابستان گذشته هم در سیستم یوکانکت کرایسلر نیز برخی مشکلات امنیتی گزارش شده بود.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ اولین بار تروی هانت موفق به شناسایی حفره امنیتی جدید در خودروی نیسان لیف شد که به هر کس امکان می دهد سوابق سفرهای رانندگان را به دست آورد و همین طور سیستم گرمایش و تهویه مطبوع خودرو را دستکاری کند. نکته مهم این است که برای هک کردن خودروهای نیسان هکر نباید لزوما در نزدیک انها حضور داشته باشد، البته برای موفق بودن عملیات هکری دانستن شماره شناسایی خودرو ضروری است.

برنامه نرم افزاری NissanConnect به رانندگان امکان می دهد تا از راه دور برخی قابلیت‌های خودروهای خود را فعال کنند که از جمله آنها می توان به خاموش و روشن کردن سیستم گرمایش و تهویه مطبوع اشاره کرد. هک شدن سیستم های خودروی نیسان منجر به افشای اطلاعات هویتی یا خالی کردن باتری نمی شود، اما نیسان برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی این سیستم را غیرفعال کرده تا به مشکلات آن رسیدگی کند. بررسی‌ها برای رفع همه مشکلات موجود در این زمینه ادامه دارد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید