برنامه توقف کارخانه‌های کاشی و سرامیک از ۷ روز دیگر | اتاق خبر
کد خبر: 321619
تاریخ انتشار: 9 اسفند 1394 - 00:36
مدیر انجمن کاشی و سرامیک از انباشت ۳۰۰ میلیون متر مربع کاشی و سرامیک در کارخانه‌ها خبر داد و گفت:‌ به منظور مدیریت بازار، برنامه توقف تولید کارخانه‌ها از ۱۵ اسفندماه پیش‌بینی شده است.

اتاق خبر: بهنام عزیز زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک با کمتر از 40 درصد ظرفیت تولید خود فعال هستند، اظهار داشت: رکود بازار و نبود تقاضا باعث انباشت 300 میلیون متر مربع کاشی و سرامیک در کارخانه‌ها و شبکه‌ توزیع شده که این رقم برابر با میزان تولید کاشی و سرامیک در سال جاری است.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس، وی تصریح کرد: میزان تولید کاشی و سرامیک در سال 92 حدود 500 میلیون متر مربع بود که این رقم در حال حاضر کاهش یافته و در کنار رکود بازار داخلی، شکل‌گیری رقابت منفی تولیدکنندگان در بازار صادراتی عراق نیز باعث شده تا صادرات به این کشور کاهش داشته باشد.

به گفته عزیز زاده، فروش کارخانه‌های کاشی و سرامیک طی سال جاری از محل تولیدات سال قبل بوده و در حال حاضر کارخانه‌ها به اندازه تولید امسال خود با انباشت کالا روبرو هستند.

وی ادامه داد: سالانه حدود 110 میلیون متر مربع کاشی و سرامیک از ایران صادر می‌شود که عمده آن به عراق عرضه می‌شود و امسال به دلیل انباشت کالا در کارخانه‌ها، تولیدکنندگان قیمت محصولات خود را در بازار صادراتی کاهش داده‌اند و رقابت منفی شکل گرفته است که این مسئله باعث شده رنج قیمت صادرات کاشی و سرامیک در سال جاری نسبت به سال‌های قبل کاهش داشته باشد.

وی افزود: به دنبال تشدید رکود و انباشت کالا در کارخانه‌های کاشی و سرامیک، انجمن کاشی و سرامیک از تولیدکنندگان این صنعت خواسته تا بنا به صلاح دید خود، تولیدشان را به مدت سه ماه از 15 اسفند امسال تا 15 خرداد سال آینده متوقف کنند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید