ره پیک: تأیید نهایی نتایج انتخابات منوط به تأیید صحت انتخابات است | اتاق خبر
کد خبر: 321635
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۲
سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: تأیید نهایی نتایج انتخابات منوط به تأیید صحت و اعتبار انتخابات در حوزه انتخابیه است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از روابط عمومی شورای نگهبان، سیامک ره پیک افزود: پیش از پایان مهلت اخذ رأی، شمارش آرا براساس تشریفات قانونی شروع شد و ناظران شورای نگهبان در فرآیند شمارش آرا نظارت می کنند.


وی تصریح کرد: در حوزه هایی که تعداد شرکت کنندگان کمتر بود ، شمارش آراء به پایان رسیده است. سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: طبق مقررات قانونی در هر شعبه ای که شمارش آرا به اتمام می رسد، صورت جلسه براساس تفکیک نوع آراء تنظیم و به امضای مسئولان شعبه می رسد.


ره پیک ادامه داد: از نظر نظارتی، صورت جلسه تنظیم شده مربوط به امر نظارت بوده و به هیئت های نظارت تحویل داده می شود. وی تصریح کرد: تأیید صحت انتخابات در هر حوزه انتخابیه در آینده و پس از بررسی شکایات و اعتراضات، اعلام خواهد شد.


سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات تاکید کرد: تأیید نهایی نتایج انتخابات منوط به تأیید صحت و اعتبار انتخابات در حوزه انتخابیه است.
ره پیک افزود: موعدی برای اعتراض و شکایت از روند انتخابات در حوزه های انتخابیه تعیین شده است و پس از پایان این مهلت و جمع آوری شکایت به پرونده حوزه انتخابیه رسیدگی خواهد شد.
94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید