نتایج ۳حوزه انتخابی دیگر در کرمان | اتاق خبر
کد خبر: 321648
تاریخ انتشار: 9 اسفند 1394 - 02:14
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی درسه حوزه دیگر از استان کرمان را اعلام کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر حمید ذکااسدی عصر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به مشارکت ۶۱.۵ درصدی کرمانی ها در انتخابات اظهار کرد: از دو میلیون و ۷۳ هزار نفر واجد شرایط رای دادن در استان کرمان حدود یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر در رای گیری شرکت کردند.

وی ادامه داد: آمار تمامی حوزه های استان کرمان به جز دو حوزه جیرفت و کهنوج توسط وزارت کشور تایید و به استان اعلام شده است.

ذکااسدی کل آرا ماخذوه در حوزه کرمان و راور را ۳۲۸ هزار و ۹۶۸ رای دانست و افزود: کل آرا صحیح این ۳۰۶ هزار ۹۳۴ رای بوده است که محمدرضا پورابراهیمی با ۱۵۷ هزار و ۴۵۰ رای و محمد مهدی زاهدی با ۱۰۸ هزار و ۳۱۶ رای حائز اکثریت آرا در این حوزه شدند.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان همچنین کل آرا ماخوذه حوزه انتخابیه شهربابک را ۴۵ هزار و ۵۶۶ رای عنوان و تصریح کرد: آرا صحیح این حوزه نیز ۴۴ هزار و ۴۸۱ رای است که علی اسدی کرم با ۱۶ هزار و ۵۸۶ رای حائز اکثریت آرا شد.

وی ادامه داد: کل آرا مخذوه در حوزه انتخابیه بم، نرماشیر، فهرج و ریگان ۱۴۲ هزار و ۲۸۷رای و آرا صحیح ۱۳۹ هزار و ۴۲۷ رای است و حبیب الله نیک زادی پناه با ۷۲ هزار و ۹۸۵ اکثریت آراء را کسب کرد.

ذکااسدی کل آرا ماخوذه حوزه بافت، رابر و ارزوئیه را ۷۹ هزار و ۱۵۲ رای دانست و تصریح کرد: آرا صحیح این حوزه ۷۷ هزار و ۵۲۸ رای بوده و علی بختیاری با ۲۱ هزار و ۶۳۷ رای حائز اکثریت آرا شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: در حوزه زرند و کوهبنان کل آرا ماخوذه ۸۳ هزار و ۸۵۵ رای، آرا صحیح ۷۹ هزار و ۵۸۹ رای صحیح بوده و حسین امیری خامکانی با ۳۵ هزار و ۶۹۱ رای حائز اکثریت آرا شد.

وی عنوان کرد: در حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر کل آرا ۱۵۳ هزار و ۳۵۶ رای، آرا صحیح ۱۴۴ هزار و ۷۰۱ رای است که شهباز حسن پور با ۵۴ هزار و ۹۷۰ رای حائز اکثریت آرا شد.

ذکااسدی عنوان کرد: کل آرا ماخوذه حوزه رفسنجان و انار ۱۴۶ هزار و ۵۱۱ رای است که ۱۳۸ هزار و ۱۴۵ رای صحیح بوده احمد انارکی محمدی با ۵۶ هزار و ۴۶۴ رای حائز اکثریت آرا شد.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: نمی توانیم اطلاق نماینده و برگزیده رسمی را به این افراد بدهیم و این اسامی کسانی هستند که تنها حائز اکثریت آرا شده اند.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت دارند می توانند طی هفت روز به دبیرخانه شورای نگهبان شکایات خود را تقدیم کنند، گفت: رسیدگی به این شکایات ممکن است ۴۰ روز به طول بیانجامد.

ذکااسدی یادآور شد: آرا در حوزه جیرفت و کهنوج تعیین تکلیف شده اما از طریق سامانه تایید نشده است.  

وی با اشاره به اینکه جمع آوری مجلس خبرگان در استان کرمان تاکنون به پایان نرسیده و کارهای ثبتی آن کامل نشده است، گفت: امیدواریم فردا صبح جمع بندی در این خصوص کامل شده و نتایج در نشست خبری فردا صبح استاندار کرمان اعلام شود.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید