«سیا» به دنبال مسموم کردن «فیدل کاسترو»، رهبر کوبا بوده است | اتاق خبر
کد خبر: 321696
تاریخ انتشار: 9 اسفند 1394 - 03:06
اسناد جدید منتشر شده از سوی آرشیو امنیت ملی آمریکا از تلاش دولت این کشور برای کشتن «فیدل کاسترو»، رهبر پیشین کوبا از طریق مسمومیت پرده برداشت.

اتاق خبر- اسناد جدید منتشر شده از سوی آرشیو امنیت ملی آمریکا از تلاش دولت این کشور برای کشتن «فیدل کاسترو»، رهبر پیشین کوبا از طریق مسمومیت پرده برداشت.

آرشیو امنیت ملی آمریکا با انتشار اسنادی جدید از تلاش نا کام این کشور در کشتن «فیدل کاسترو»، رهبر پیشین کوبا از راه مسمومیت پرده برداشت. بر اساس این اسناد، واشنگتن تلاش کرده تا با آلوده کردن لباس غواwی «فیدل کاسترو» به باکتری عامل بیماری «سل» و قارچ موسوم به «مادورو» او را مسموم و به قتل برساند.

این اسناد همچنین از تلاش آمریکا برای برقراری ارتباط و گفتگو با «فیدل کاسترو» از طریق وکیل نزدیک به او، «جیمز دونووان» که ارتباط نزدیکی با «کاسترو» داشته خبر داده است.

بر اساس این اسناد، سیا در تلاش بوده تا لباس آلوده را بدون آنکه «دونووان» از این طرح مطلع شود از طریق او در اختیار «فیدل کاسترو» بگذارند.

هر چند که به گفته آرشیو ملی آمریکا، این طرح با مداخله «میلان میسکووسکی»، یکی از حقوقدانان سیا با شکست مواجه می شود. علت شکست نیز هشدار «میسکوسکی» به «دونووان» در خصوص حصول اطمینان از آلوده نشدن لباس پیش از تحویل آن به «فیدل» بوده است.

البته «دونووان» سرانجام یک دست لباس غواصی به همراه یک ساعت مچی به «کاسترو» هدیه داد، اما نه آلوده. علت این کار علاقه این دو نفر به غواصی بوده که ظاهرا همراه با هم به این تفریح می پرداختند.  

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید