آغاز صادرات لبنیات به روسیه تا عید | اتاق خبر
کد خبر: 322191
تاریخ انتشار: 10 اسفند 1394 - 16:12
دبیر انجمن صنایع لبنی از ارسال اولین محموله فرآورده‌های لبنی به کشور روسیه تا قبل از آغاز تعطیلات نوروزی خبر داد.

اتاق خبر: رضا باکری درباره آغاز صادرات اولین محموله محصولات لبنی به کشور روسیه اظهار داشت: این محموله قبل از آغاز تعطیلات نوروزی به روسیه ارسال خواهد شد، ضمن اینکه این صادرات فعلا فقط شامل پنیر است.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ وی در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی می‌شود چقدر محصول لبنی بتوانیم به روسیه صادر کنیم، افزود: تصور ما بر این است که بتوانیم سالانه حداقل ۵۰۰ میلیون دلار محصولات لبنی به روسیه صادر کنیم.

دبیر انجمن صنایع لبنی با اشاره به اینکه در حال حاضر کل میزان صادرات کشور سالانه ۶۴۰ میلیون دلار است، اضافه کرد: در صورت تحقق صادرات به روسیه این عدد تقریبا دو برابر خواهد شد.

باکری همچنین رکود حاکم بر بازار محصولات لبنی را مورد اشاره قرار داد و افزود: تصور بنده این است که در شش‌ ماه نخست سال ۹۵ تغییرات محسوسی در قیمت لبنیات اتفاق نخواهد افتاد.

وی با بیان اینکه همه چیز بستگی به نرخ تورم دارد، تصریح کرد: اگر دولت بتواند نرخ تورم را به کمتر از ۱۰ درصد در سال ۹۵ کاهش دهد، اثربخشی چنین تورمی بر روی قیمت تمام شده محصولات لبنی بیشتر از ۳.۵ درصد نخواهد بود، بنابراین اعداد و ارقام آن‌گونه نیست که ما تغییرات محسوس و اثرگذاری را در قیمت‌ها احساس کنیم.

94109

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید