ایران می تواند به قطب تولید خودرو در منطقه تبدیل شود | اتاق خبر
کد خبر: 322264
تاریخ انتشار: 10 اسفند 1394 - 21:48
رئیس سازمان بین المللی تولیدکنندگان خودرو گفت: با توجه به ظرفیت های صنعت خودرو در ایران، این کشور می تواند به قطب تولید خودرو در منطقه تبدیل شود.

اتاق خبر: «یونگ گوم کیم» امروز(دوشنبه) در سومین همایش بین المللی خودرو در سالن اجلاس سران افزود: این همایش از نظر محل، محتوا و همچنین تعداد شرکت کنندگان، از موفق ترین و بزرگ ترین همایش های بین المللی است.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی در معرفی سازمان بین المللی تولیدکنندگان خودرو گفت: این نهاد تنها نماینده صنعت خودروسازی جهانی است که کار خود را از 1997 در پاریس آغاز کرده و اکنون شامل 37 انجمن می شود.
وی گفت: کار اصلی ما یکسان سازی مسائل در سطح جهان و آنالیز(تجزیه و تحلیل) فاکتورهای مختلف اقتصادی است.
رئیس سازمان بین المللی تولیدکنندگان خودرو افزود: ما داده های مختلف از جمله تولید و مسائل تحقیقاتی را در اختیار اعضا قرار می دهیم.
وی اضافه کرد: خودروسازی جهان اکنون با واقعیت جدیدی روبروست؛ در سال های اخیر سودهای آنچنانی در بازار شامل خودروسازان نمی شود که در این شرایط باید دید آیا خودروسازان می توانند دوام بیاورند.
گوم کیم، ادامه داد: در حال حاضر تقاضای صنعت خودرو در جهان 89 میلیارد واحد است که امسال این تقاضا 1.9 درصد افزایش یافته و به 91 میلیارد واحد رسیده است.
وی گفت: باوجود آنکه در کشورهای اروپای شرقی و آمریکا صنعت خودرو رشد چندانی نداشته است، ایران روی مسیر مناسبی حرکت می کند و سال گذشته 1.3 میلیون واحد را در مقایسه با سال 2013 ثبت کرد.
وی افزود: ایران تنها خودروساز بزرگ خاورمیانه است و بعد از نفت و گاز، این صنعت بزرگ ترین بخش اقتصادی ایران محسوب می شود.
رئیس سازمان بین المللی تولیدکنندگان خودرو ادامه داد: صنعت خودروی در دنیا به لحاظ مسائل زیست محیطی با چالش جدیدی روبه رو شده است و کنترل شدیدی در مورد آن اعمال می شود.
وی افزود: حاصل این تغییرات این است که تولیدکنندگان مجبورند به مقررات مختلفی توجه کنند و این مساله، هزینه تولید را افزایش می دهد.
وی با یادآوری برگزاری همایش یاشده، این برنامه را فرصت مناسبی برای شناخت بهتر وضعیت بازار خودروی ایران دانست.
به گزارش ایرنا، همایش بین المللی صنعت خودروی ایران تاکنون در سه سال متوالی برگزار شده است؛ همایش نخست، آذرماه 92 با هدف معرفی صنعت خودروی ایران، همایش دوم در آذرماه پارسال با موضوع تبیین برنامه های صنعت خودرو و همایش امسال «رقابت پذیری و همکاری های بین المللی» مورد توجه قرار گرفته است.
در مراسم افتتاحیه سومین همایش بین المللی صنعت خودروی ایران، چهار تفاهمنامه در حوزه های تولید خودرو، همکاری انجمن های قطعه سازی و همچنین همکاری های علمی به امضا رسید که سه مورد آن با کشورهای سوئد، ترکیه و هند است.
همچنین نخستین نمایشگاه توانمندی های صنعت خودروی ایران نیز عصر دیروز(یکشنبه) با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.
در این نمایشگاه 212 شرکت داخلی در فضای نمایشگاهی با وسعت 35 هزار مترمربع آخرین محصولات مرتبط با خودرو که در داخل کشور تولید شده است و همچنین خودروهای تولید داخل را به معرض نمایش گذاشته اند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید