شرکت‌های هواپیمایی روسیه در آستانه‌ ورشکستگی | اتاق خبر
کد خبر: 322328
تاریخ انتشار: 11 اسفند 1394 - 02:39
کاهش شمار گردشگران و مسافران خارجی به روسیه، شرکت‌های هواپیمایی این کشور را با خطر ورشکستگی روبرو کرده است.

کاهش شمار گردشگران و مسافران خارجی به روسیه، شرکت‌های هواپیمایی این کشور را با خطر ورشکستگی روبرو کرده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل ازایسنا؛ بنا بر آمار رسمی میزان درآمد این شرکت‌ها از فروش بلیت به مسافران خارجی ۲۶ درصد کاهش یافته و مسکو نگران کاهش چشم‌گیر درآمد آژانس‌های هوایی دولتی در روسیه است.

والری اوکلوف، معاون وزیر حمل و نقل روسیه در مجلس این کشور اعلام کرد که در حال حاضر میزان خسارت‌های مالی شرکت‌های هواپیمایی دولتی هم‌چنان رو به افزایش است.

ترانس‌ایر دومین شرکت بزرگ هوایی روسیه در ماه اکتبر به دلیل "وضعیت وخیم اقتصادی" اعلام ورشکستگی کرده بود.

معاون وزیر حمل و نقل روسیه همچنین گفت: شمار مسافران شرکت‌های نامبرده در ماه ژانویه‌ سال جاری میلادی بالغ بر ۵ میلیون و ۵۴ هزار تن بوده که نسبت به ماه گذشته کاهش شش درصدی را نشان می‌دهد.

کارشناسان اعمال تحریم‌های کشورهای عضو "اتحادیه‌ اروپا" را دلیل شرایط بحرانی شرکت‌های هوایی روسیه می‌دانند.

دویچه وله نوشت: سقوط هواپیمای مسافربری روسیه در اکتبر سال گذشته که به کشته شدن ۲۲۴ سرنشین این هواپیما انجامید، یکی دیگر از دلایل کاهش شمار گردشگران به روسیه عنوان شده است. این ایرباس A321 روز ۳۱ اکتبر گذشته در حالیکه از شرم‌الشیخ مصر عازم سنت‌پترزبورگ بود، اندکی پس از پرواز در اثر انفجار بمبی سرنگون شد.

آمار رسمی هم‌چنین نشان می‌دهند که بسیاری از گردشگرانی که تعطیلات خود را در ترکیه می‌گذراندند، از رفتن به این کشور خودداری کرده‌اند. دلیل این امر سرنگونی یک بمب‌افکن روسی از نوع "سوخو۲۴" در ۲۵ نوامبر سال گذشته بود که جنگنده‌های "اف ۱۶" ترکیه آن را در مناطق مرزی ترکیه و سوریه منهدم کردند. به گفته‌ مقامات ترکیه این جنگنده به‌ رغم هشدارهای مکرر وارد حریم هوایی ترکیه شده بود.

94111

نظرات
ADS
ADS
پربازدید