تدوین طرح خانواده ایرانی در دهه چهارم/۹۵ | اتاق خبر
کد خبر: 322442
تاریخ انتشار: 11 اسفند 1394 - 08:53
مشاور رئیس جمهور:
مشاور رئیس جمهور گفت: کشور اکنون به ثبات و آرامش رسیده و این آرامش و مردم به عنوان سرمایه اجتماعی باید حفظ شود و سال ۹۵ را سال شکوفایی ملی است.

اتاق خبر- مشاور رئیس جمهور گفت: کشور اکنون به ثبات و آرامش رسیده و این آرامش و مردم به عنوان سرمایه اجتماعی باید حفظ شود و سال ۹۵ را سال شکوفایی ملی است.

سیدرضا صالحی امیری، دوشنبه شب در جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: حضور مردم در انتخابات و عدد مشارکت آنها به ویژه در استان یزد یک اتفاق بزرگ بود و این سرمایه اجتماعی باید پاس داشته شود.

وی با بیان اینکه آرا ملت ایران پیام‌های بسیاری با خود به همراه داشت، افزود: یکی از پیام‌های مردم به ویژه در مشارکت انتخابات مجلس خبرگان رهبری این بود که مردم به مطالبه رهبر خود پاسخ مثبت می دهند و به مباحث دینی خود حساسند.

صالحی امیری ادامه داد: این میزان مشارکت مردم و آرامشی که در جامعه بعد از انتخابات حاکم است، نشانگر این است که مردم از فضای احساسی عبور کرده اند و در مجموع این انتخابات نیازمند یک تحلیل عاقلانه و عادلانه است.

وی بیان کرد: ملت ایران بعد از انتخابات خواهند دید که قدرت چانه زنی ایران به تدریج بالا می رود و صف دنیا برای برقراری ارتباط با ایران هر روز فشرده تر می شود و جامعه ایران از این پس ثبات و آرامش را طلب می کند.

صالحی امیری، سال ۹۵ را سال شکوفایی ملی خواند و تاکید کرد: امروز به جای اینکه ما به دنبال دنیا باشیم، دنیا به دنبال ما و به دنبال برقراری ارتباط با ما است.

وی با اشاره به مذاکرات ۱+۵ و بیان اینکه این مذاکرات فقط برای رفع تحریم نبود، تصریح کرد: وجه اصلی این مذاکرات، پاره شدن زنجیر تحقیر ملت ایران بود و تیم مذاکره کننده ما بدون اینکه ذره ای از خط قرمزهای تعیین شده توسط رهبری عبور کند، دستاوردهای بسیاری برای ملت ایران به ارمغان آورد.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: ابتدا مذاکرات شجاعانه و اکنون انتخابات هفتم اسفند، دستاوردهای بزرگی برای ملت ایران خواهد داشت و مبادا عده ای با بیانات خارج از اطلاع و یا از روی عدم آگاهی و جهل، کام مردم را تلخ کنند یا به توهین و تحقیر بپردازند زیرا به طور قطع، ‌ توسعه کشور در فضای انگ، توهین و تحقیر امکانپذیر نیست.

وی افزود: امروز کشور ما امن ترین کشور منطقه در میان این همه نا امنی است و دستگاه‌های امنیتی و نظامی شامل بسیج، ارتش‌، سپاه، نیروی انتظامی، اطلاعات و ... تلاش‌های بی‌نظیری کرده و این امنیت را به ارمغان آورده اند.

صالحی امیری تاکید کرد: اکنون همه کشورهای دنیا بر این باورند که کلید حل مشکلات خاورمیانه در دست ایران است بنابراین چرا عده ای ناشکری می کنند و می خواهند این امنیت را تخریب کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه الگوی جدیدی از خانواده پرداخت و عنوان کرد: طرح خانواده ایرانی در دهه چهارم تدوین شده و از مسئولان استان یزد می خواهم این طرح را مسئولانه و برای رضای خدا در استان اجرا کنند.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید