همکاری تویوتا و ب ام و برای تولید خودروی اسپورت | اتاق خبر
کد خبر: 322678
تاریخ انتشار: 12 اسفند 1394 - 03:14
تویوتا موتور و ب ام و آلمان مایل هستند یک پلت‌فرم مشترک برای تولید خودروی اسپورت طراحی کنند اما هنوز درباره زمان این پروژه تصمیمی نگرفته اند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  اخبار خودرو ، تویوتا موتور و ب ام و آلمان مایل هستند یک پلت‌فرم مشترک برای تولید خودروی اسپورت طراحی کنند اما هنوز درباره زمان این پروژه تصمیمی نگرفته اند.

یکی از مدیران بلندپایه تویوتا در مصاحبه با رویترز اظهار کرد: ب ام و و تویوتا سال‌هاست در زمینه فناوری پیل سوختی و قطعات سبک همکاری داشتند و احتمالا به طور مشترک یک پلت‌فرم طراحی خواهند کرد تا با استفاده از آن خودروهای اسپورت تحت برند خود تولید کنند.

دیدیه لوروی، نایب رییس تویوتا در آستانه برگزاری نمایشگاه خودروی ژنو اظهار کرد: هر سه پروژه به خوبی پیش می‌روند و حمایت کافی از سوی هر دو شرکت برای خودروی اسپورت وجود دارد.

فروش تویوتا در اروپا که شامل ۵۶ کشور از جمله روسیه و ترکیه است سال گذشته به ۸۷۴ هزار دستگاه کاهش یافت زیرا فروش بالاتر در بخش غربی منطقه نتوانست کاهش شدید فروش در روسیه را جبران کند اما حجم فروش شاهد بازگشت به رشد در سال ۲۰۱۶ بوده است.

حدود ۷۰ درصد از خودروهای تویوتا که سال گذشته در اروپا به فروش رفتند در این منطقه تولید شده بودند و این خودروساز انتظار دارد درصد مذکور امسال با افزودن دو مدل شامل کراس اوور C-HR که در ترکیه تولید خواهد شد و RAV4 که در روسیه مونتاژ خواهد شد، افزایش پیدا کند.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید