اعتراض نماینده نور به روند برگزاری انتخابات در مازندران | اتاق خبر
کد خبر: 322693
تاریخ انتشار: 12 اسفند 1394 - 10:49
در نطق میان دستور مطرح شد؛
نماینده مردم نور و محمودآباد به روند برگزاری انتخابات در استان مازندران اعتراض کرد و خواستار رسیدگی شورای نگهبان به شکایات شد و گفت: داغ جنجال‌آفرینی را به دل دشمنان می‌گذاریم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی عبدالوحید فیاضی، نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از دست‌اندرکاران انتخابات اظهار داشت: آنچه در استان مازندران گذشت، حکایت تلخی است که موجب تضییع حقوق مردم گردیده است. عملکرد استاندار، معاون سیاسی و فرماندارش در حوزه انتخابیه نور و محمودآباد زمینه‌ساز بروز تخلف گسترده‌ای گردید که موجی از نارضایتی را فراهم کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: این اتفاقات نشان داد دولت اعتدال نتوانسته است جانب اعتدال را در انتخابات نگه دارد.

وی افزود: بنده در چارچوب قانون به مجریان تخلفات را با مستندات اعلام کردم. سایر نامزدها نیز این کار را انجام داده اند.

فیاضی خطاب به وزیر کشور ادامه داد: وزیر محترمی که دم از پول های کثیف می زنید، اصرار شما در عدم تغییر فرماندار و لجبازی آنها برای منصوب کردن بخشداران نتیجه داد. بذری که کاشتید، خوب تخلف درو کردید.

نماینده مجلس نهم اظهار داشت: خرید و فروش آشکار رأی، انتقال صندوق‌های سیار به ناکجاآباد، سازماندهی عناصر رقیب در هیات‌های اجرایی شعب اخذ رأی و مداخله دولتی ها کار را به جایی رسانه بود که رأی مردم به درستی خوانده نشود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تاخیر اعلام نتیجه خاطرنشان کرد: عدم تطبیق دقیق لیست ها و موارد دیگر نشان از بروز تخلفاتی است.

وی از وزیر کشور خواست از فرماندار نور بپرسد تعرفه های مربوط به فیاضی در خیابان های نور و چمستان چه می کرده است؟

وی با بالا بردن تعدادی تعرفه رأی در صحن علنی مجلس توضیح داد: آقای وزیر این تعرفه ها در خیابان ها چه می‌کرده است؟

فیاضی ادامه داد: تعرفه های سالم و باطل نشده انتخابات در اطراف شهر ریخته بود که مربوط به بنده بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: چگونه ستاد انتخاباتی نامزد خاص بعد از شروع رأی‌گیری وی را با ۴۰ هزار رأی برنده انتخابات اعلام و تبریک گفت.

نماینده مردم نور و محمودآباد اظهار کرد: بنده به نمایندگی مردم نور و محمودآباد و خیل عظیم رأی‌دهندگان که مشتاقانه صرفا بدون هیچ چشم‌داشتی در راستای تحقق ولی امرمان پای صندوق‌های رأی آمدند و فضای انتخابات را پرشور و حماسه‌آفرین کردند، از شورای محترم نگهبان به عنوان مرجع امین، منصف و قابل اعتماد می خواهم به این موارد رسیدگی نماید.

وی با تاکید بر اینکه ما از مکتب امام(ره) آموخته‌ایم صرفا در چارچوب قانون شکایتمان را دنبال کنیم، گفت: جریان اصولگرایی واقعی اعتقاد به رعایت قانون، پرهیز از ستیزه‌جویی و تنش در فضای سیاسی کشور دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مردم نور و محمودآباد خواست که به نظر شورای نگهبان پایبند باشند.

فیاضی تصریح کرد: ما مطیع امر رهبری هستیم. ما داغ اعتراض غیرقانونی و جنجال‌آفرینی را همچنان بر جگر بدخواهان نظام می‌گذاریم. ما هیچ‌گاه چون فتنه‌انگیزان به خاطر دستمالی- قیصریه‌ای را به آتش نمی کشیم.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در پایان از شورای نگهبان خواست به اعتراض مستند نمایندگانی که فیاضی از جانب آنان سخن می گفت، رسیدگی کنند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید