وجود ۷۲۰ هکتار بافت فرسوده در زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 322745
تاریخ انتشار: 12 اسفند 1394 - 04:05
مدیرکل دفتر فنی استانداری زنجان خبر داد:
مدیرکل دفتر فنی استانداری زنجان با اشاره به وجود ۷۲۰ هکتار بافت فرسوده در استان، گفت: شهر زنجان با ۵۱۷ هکتار بافت فرسوده در صدر شهرهای استان زنجان است.

اتاق خبر- مدیرکل دفتر فنی استانداری زنجان با اشاره به وجود ۷۲۰ هکتار بافت فرسوده در استان، گفت: شهر زنجان با ۵۱۷ هکتار بافت فرسوده در صدر شهرهای استان زنجان است.

اسرافیل نیازی، بابیان اینکه بافت فرسوده در چهار شهر زنجان، قیدار، ابهر و خرمدره مدنظر است، گفت: مجموعاً ۷۲۰ هکتار بافت فرسوده در شهرهای استان به‌عنوان بافت فرسوده شهری مصوبه دریافت کرده‌اند و بیشترین مساحت بالغ‌بر ۵۱۷ هکتار مربوط به شهر زنجان است.

مدیرکل دفتر فنی استانداری زنجان بابیان اینکه احیا و متناسب‌سازی بافت‌های فرسوده در ستاد «بازآفرینی» پیگیری می‌شود، ادامه داد: چهار بانک عامل برای ارائه تسهیلات بافت فرسوده در استان فعال بودند و یک بانک نیز اخیرا به این تعداد افزوده‌شده است.

به گفته نیازی، امسال یک هزار و ۲۰۰ سهمیه دریافت تسهیلات بافت فرسوده در استان وجود دارد و برخی بانک‌های عامل مانند بانک ملت و رفاه پذیرش مناسبی داشته‌اند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری زنجان تعداد واحدهایی را که از سال ۸۸ تا کنون تسهیلات نوسازی دریافت کرده‌اند را چهار هزار واحد اعلام و ابراز کرد: متأسفانه باکم رونق شدن بازار ساخت‌وساز استقبال از نوسازی بافت فرسوده نیز کاهش‌یافته است.

نیازی خاطرنشان کرد: در بافت فرسوده علاوه بر تسهیلات ویژه بانکی، شهرداری‌ها نیز مشوق‌های مناسبی ارائه می‌دهند که ازجمله آن تراکم ۱۸۰درصد و حمایت‌های ویژه در محاسبات تراکم است، همچنین  از ۱۰۰ درصد عوارض پذیره داخل تراکم و ۵۰ درصد مازاد بر تراکم معاف هستند.

 وی در خاتمه تصریح کرد: در بافت فرسوده شهری نوسازی و جداره سازی باید توأمان مدنظر قرار بگیرد و معماری اصیل ایرانی موردتوجه باشد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید