نتیجه انتخابات مجلس به سود نظام است | اتاق خبر
کد خبر: 322963
تاریخ انتشار: 13 اسفند 1394 - 10:40
آیت الله مکارم شیرازی:
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: برخلاف آنچه که برخی تصور دارند، نتیجه انتخابات مجلس به سود نظام است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در درس خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با تأکید بر اینکه بعد از انتخابات باید به آرا مردم احترام گذاشت، گفت: به فرض نارضایتی فرد یا گروهی از نتیجه اما همه باید بعد از انتخابات ضمن احترام به آرا برای حل مشکلات دست به دست هم دهند زیرا مشکلاتی وجود دارد که باید با همکاری عمومی حل شود.

وی ادامه داد: انتخابات با حضور گسترده و پرشور مردم برگزار شد و ملت ایران از این آزمون تاریخی با سربلندی خارج شده است.

این استاد سطوح عالی حوزه با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: نتیجه این انتخابات برخلاف آنچه تصور می‌کنند به سود نظام و کشور است.

وی ضمن توصیف مردم به عنوان ملتی هوشیار که معتدل‌های طرفین را پذیرفته‌اند و از هر دو جناح به میدان آمدند، ابراز داشت: به نظر می‌رسد مجلس آینده مجلسی متوازن، متعلق به همه جناح‌ها و تأثیرگذار است و ما امیداریم که نمایندگان به وعده‌هایی که داده‌اند عمل کنند.

آیت الله مکارم شیرازی ضمن تأکید بر پرهیز از طعنه زدن گروه‌ها به یکدیگر، افزود: گروه‌ها از فخر فروشی بپرهیزند و یا اینکه گروهی سعی نکنند با جشن گرفتن سبب تحریک گروه دیگر شود همه این اقدامات موجب ایجاد فاصله و افزایش کینه می‌شود.

وی عنوان کرد: چنین اقداماتی آثار نامطلوب را به همراه دارد که به شکل کارشکنی در آینده ظاهر خواهد شد پس باید از چنین اقداماتی پرهیز کرد و به ملت برای حضور در انتخابات تبریک گفت.

مرجع تقلید شیعیان ضمن تأکید بر اینکه مسئولان نباید نتیجه انتخابات را رضایت مردم از وضعیت کنونی بدانند تأکید کرد: مشکلات اقتصادی وجود دارد که مردم با آن مواجه‌اند و در این زمینه حرف‌ها و انتقادات زیادی را دارند و در زمینه اشتغال نیز مشکلاتی وجود دارد.

وی در ادامه تأکید کرد: توجه به مسائل فرهنگی که رضایت بخش نیست از دیگر مشکلات است که امیدوارم دولت بتواند مشکلات را حل کند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید