بیمارستانهای صحرایی تاپایان برنامه پنجم به درجه یک ارتقا می یابند | اتاق خبر
کد خبر: 323055
تاریخ انتشار: 13 اسفند 1394 - 03:13
مشاور عالی ستاد کل نیروهای مسلح:
مشاور عالی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان برنامه پنجم توسعه، تمامی بیمارستانهای صحرایی کشور به درجه یک و عالی ارتقا می یابند.

اتاق خبر-  مشاور عالی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان برنامه پنجم توسعه، تمامی بیمارستانهای صحرایی کشور به درجه یک و عالی ارتقا می یابند. 

سردار نصراله فتحیان شامگاه امروز شنبه در شمین کنگره ملی طب رزم و تروما در محل بیمارستان صحرایی امام علی آبادان واقع در ۱۳ کیلومتری جاده آبادان - اهواز از این بیمارستان به عنوان مهمترین بیمارستان صحرایی کشور به لحاظ تجهیزاتی نام برد و افزود: سیاست راهبردی نیروهای مسلح افزایش توان مجموعه بهداری های نیروهای مسلح و تمامی بیمارستانها برای برپایی بیمارستانهای صحرایی در کوتاهترین زمان ممکن است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش در جهت تکمیل و بهره برداری از بیمارستانهای صحرایی اظهارکرد: مقام معظم رهبری در دوران دفاع مقدس نیز بارها از بخشهای مختلف بیمارستان صحرایی امام علی آبادان بازدید کردند و بیماران بستری شده زیادی در آن زمان از ایشان خواستار دریافت نشانی از رهبری همچون چفیه و یا انگشتری شدند.

فتحیان تصریح کرد: بیماراستان صحرایی امام علی(ع) آبادان با داشتن سه هزار متر مربع وسعت در مدت زمان هشت ماه و با بهترین سطح از استحکام به لحاظ ساختمانی در دوران دفاع مقدس احداث شد.

مشاور عالی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی از بیمارستان صحرایی امام علی به عنوان یکی از مراکز استراتژیک در دوران دفاع مقدس یاد کرد و گفت: با گذشت ۲۴ ساعت از ساخت این بیمارستان، حاذق ترین پزشکان برای درمان و مداوای مجروحان در این مکان مستقر شدند.

سردار فتحیان افزود: در دوران دفاع مقدس بالاترین حجم استقرار پزشکان و انجام درمانها  در بیمارستان صحرایی امام علی(ع) بود.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید