قائم مقام صندوق توسعه ملی: بانک ها به روز نیستند | اتاق خبر
کد خبر: 323170
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1394 - 10:45
قائم مقام صندوق توسعه ملی گفت: به روز نبودن بانک ها از نظر منابع انسانی، نرم افزاری و سیستم یکی از مشکلات کشور به شمار می رود.

اتاق خبر: قاسم حسینی روز پنجشنبه در نشست شورای استانی گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در کرمان افزود: بخش خصوصی در این زمینه باید به کمک بانک ها بیاید.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی تاکید کرد: جاهایی لازم است که بخش خصوصی بانک را پیش براند تا پروژه ها را تایید و کارها را پیگیری کند.
وی ادامه داد: صندوق توسعه ملی منابع ارزی خوبی دارد و طرح ها باید از مسیر توجیه و پذیرش بانک ها پیگیری شوند.
قائم مقام صندوق توسعه ملی گفت: تیمی که در صندوق توسعه ملی حضور دارند، اولویت های کشور را به خوبی تشخیص داده و با مسائل و مشکلات بخش خصوصی آشنایی خوبی دارند.
وی تصریح کرد: منابع صندوق توسعه ملی، منابع کشور و مردم است که باید صرف رشد اقتصادی و رفاه مردم شده و قابل بازگشت نیز باشد.
حسینی گفت: دارا بودن توجیه فنی، مالی، اقتصادی و اهلیت متقاضی در صندوق توسعه ملی مورد توجه قرار دارد.
وی افزود: برخی استان ها از جمله کرمان با پروژه های مناسب و ارتباطات خارجی توانسته اند طرح هایی را ارایه کنند که مورد تایید بانک نیز قرار گیرد.
قائم مقام صندوق توسعه ملی گفت: در حوزه تامین آب برنامه های خوبی را مد نظر داریم.
وی اظهار کرد: امسال هفت هزار میلیارد ریال اعتبار با نرخ 14 درصد را برای بخش گردشگری اختصاص داده ایم و استفاده از این منابع باید در استان کرمان مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی درباره توسعه صادرات کالا و خدمات گفت: امسال در بخش صنعت و کشاورزی 70 درصد سرمایه در گردش به بخش صادرات اختصاص یافته است.
حسینی افزود: 50 هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی در سال جاری پرداخت شده است.
سیزدهمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با حضور محمد خزاعی معاون وزیر اقتصاد و دارایی، علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان و جمعی از فعالان اقتصادی در کرمان برگزار شد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید