کلاهبرداری در مقابل خودپرداز به شیوه خیرخواهانه! | اتاق خبر
کد خبر: 323182
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1394 - 11:55
کلاهبردار حرفه‌ای که با کمین در مقابل دستگاه‌های خودپرداز به بهانه کمک اقدام به کلاهبرداری از افراد مسن می‌کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

اتاق خبر: کلاهبردار حرفه‌ای که با کمین در مقابل دستگاه‌های خودپرداز به بهانه کمک اقدام به کلاهبرداری از افراد مسن می‌کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

بنا بر این گزارش به نقل از باشگاه خبرنگاران، بیست و هفتم آبان ماه پیرمردی با مراجعه به کلانتری 115 رازی به مأمورین اعلام کرد که از حساب عابربانکش ، مبلغ دو ملیون و 700 هزار تومان به حساب فردی ناشناسی واریز شده است ؛ وی در اظهاراتش عنوان کرد که فردی حدودا 45-40 ساله به بهانه"کمک کردن جهت انجام عملیات بانکی" به او نزدیک و به این شیوه و ترفند ، مبلغ فوق را به حساب دیگری واریز کرده است .

پرونده در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ :


با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب افراد" و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 11 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

اظهارات مالباخته :


پیرمرد پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "در مورخه 27/08/1394 قصد انتقال مبلغ 3 میلیون تومان به حساب یکی از اعضای خانواده ی خود را داشتم ؛ در حین انجام عملیات بانکی از طریق دستگاه خودپرداز ، فردی میانسال به بهانه کمک کردن و احتمال انجام اشتباه از سوی بنده در زمان انجام عملیات بانکی ، به من پیشنهاد کرد تا وی مبلغ 3 میلیون را به حساب مورد نظرم را واریز کند ؛ پس از انجام عملیات بانکی و انتقال وجه ، این شخص کارت عابربانک بنده و همچنین رسید انجام تراکنش بانکی را بازپس داد داد و مدعی شد که انتقال وجه با موفقیت انجام داده و پس از آن از محل دور شد " .

مالباخته در ادامه اظهاراتش عنوان کرد : "طی تماس تلفنی با اعضای خانواده به آنها اطلاع دادم که مبلغ سه میلیون تومان به حسابشان واریز شده اما آنها در تماس مجدد عنوان کردند که تنها مبلغ 300 هزار تومان به حسابشان واریز شده است !! بلافاصله به بررسی رسید دستگاه پرداخته و آنزمان بود که متوجه شدممبلغ انتقال وجه به حساب 300 هزار تومان بوده در حالیکه 3 میلیون تومان از حسابم برداشت شده بود ؛ بلافاصله به دستگاه خودپرداز مراجعه و در بررسی تراکنش مالی حساب خود متوجه شدم که طی دو عملیات همزمان بانکی ، ابتدا مبلغ دو میلیون و 700 هزار تومان از حسابم به حساب ناشناسی واریز و سپس مبلغ 300 هزار تومان به حساب اعضای خانواده ام واریز شده است و بنده نیز بودن دقتی در مبلغ واریزی به حساب ( 000/300 تومان ) نکرده و تصور کرده بودم که مبلغ 000/000/3 تومان به حساب اعضای خانواده ام منتقل شده است " .

شناسایی داماد ناخالف به عنوان متهم پرونده :

در بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته ، کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که مبلغ دو ملیون و 700 هزار تومان مورد نظر به حساب خانمی ساکن شهرک مشیریه واریز شده است ؛ این خانم در تحقیقات پلیسی عنوان کرد که کارت عابر بانک حسابش را در اختیار دامادشان بنام "رضا . ع" ( متولد 1342 ) قرار داده است .

دستگیری متهم :

با شناسایی "رضا . ع" به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار با 12 فقره سابقه دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت ، استفاده از اسناد مجعول ، کلاهبرداری ، صدور چک های بلامحل و ... ، شناسایی تصویر "رضا . ع"توسط مالباخته و نهایتا مطابقت تصویر وی با تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته بانکی ، دستگیری رضا . ع در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت .

با شناسایی مخفیگاه "رضا . ع" در منطقه شوش و اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش ، متهم در مورخه 27/11/1394 دستگیر ، به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به کلاهبرداری از افراد دارای سنین بالا و برداشت پول از حساب آنها به شیوه و شگرد فوق اعتراف کرد .

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده ، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : "با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرایم مختلف و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهم و همچنین سایر شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حـر – خیابان 12 فروردین مراجعه نمایند ".

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید