درخواست فرانسه و انگلیس برای توقف حملات علیه معارضان سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 323239
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1394 - 12:36
فرانسه و انگلیس از دولت سوریه و هم پیمانانش خواستند تا حملات علیه معارضان به اصطلاح میانه‌رو را متوقف کنند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس و «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه، در کنفرانس خبری مشترک در جریان اجلاس «آمیان» فرانسه، از دولت سوریه و هم پیمانانش به خصوص روسیه خواستند تا حملات علیه معارضان به اصطلاح میانه‌رو را متوقف کنند.

در این کنفرانس خبری مشترک، رئیس‌جمهور فرانسه، با بیان اینکه باید بین معارضان و سازمان تروریستی داعش، تفاوت قائل شویم؛ گفت: روسیه باید بداند که نمی‌تواند با معارضان سوریه همانند داعش برخورد کند.

اولاند افزود: تلاش می‌کنیم تا کمک‌های بشردوستانه به مناطق مختلف سوریه برسد و همچنین آماده هستیم تا ترکیه، اردن و لبنان را زمینه پناهندگان، یاری کنیم.

در ادامه، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس نیز خواستار وجود برنامه‌ای جامع برای مقابله با تندروی شد و گفت: در رابطه با بحران سوریه باید به دنبال یک مسیر سیاسی بدون حضور بشار اسد باشیم.

کامرون، ادامه داد: به زودی، کمک‌هایی را به پناهندگان اختصاص خواهیم داد و آنان را به مناطق امن منتقل خواهیم کرد.

نخست وزیر انگلیس همچنین از دولت سوریه و روسیه خواست تا معارضان سوریه را هدف قرار ندهند.

طبق توافق آمریکا و روسیه، آتش‌بس در سوریه از شنبه هفته جاری آغاز شده است؛ این آتش‌بس تمام گروهها، به جز «جبهة النصره» و «داعش» را در بر می‌گیرد.

نکته قابل توجه در سوریه این است که جبهة النصره در بسیاری از ائتلاف‌های نظامی حضور دارد و بخش بزرگی از این ائتلاف‌ها را تشکیل می‌دهد؛ به عنوان مثال بخش بزرگی از ائتلاف نظامی «جیش‌الفتح» را جبهة النصره تشکیل می‌دهد، اما کشورهای عربی و غربی «جیش‌الفتح» را میانه‌رو قلمداد می‌کنند.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید