درباره ی رئیس فعلی اپل چه می دانید؟ | اتاق خبر
کد خبر: 323361
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1394 - 17:55
بسیاری از ما به زندگی افراد موفق علاقه داریم و خواستار آن هستیم تا از موفقیت های آن ها الهام بگیریم.اپل که دنیای تکنولوژی را متحول کرد در ابتدا توسط استیو جابز بنیان گذاری شد و حال رئیس فعلی آن تیم کوک است.میخواهیم به زندگی این مدیر موفق بپردازیم.

اتاق خبر - زمان تولد:۱نوامبر ۱۹۶۰ ‏(٥٥ ساله)

مكان تولد:آلاباما، Flag of the United States.svg ایالات متحده آمریکا

ملّیت:ایالات متحده آمریکا

حوزه فعالیت:مدیرعامل شرکت اپل

عضو هیئت مدیره شرکت اپل

عضو هیئت مدیره نایک


تیموتی دی “تیم” کوک (Timothy D. “Tim” Cook) مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت اپل است. کوک در مارس ۱۹۹۸ به اپل پیوست و در ۲۴ اوت ۲۰۱۱، بعد از استعفاء استیو جابز رسماً مدیر عامل جدید شرکت اپل شد. نخستین مسئولیت وی مدیریت عملیات «روزانه» به عنوان نایب رییس، در این شرکت بوده‌است.

در سال ۲۰۱۲، یک میلیون سهام اپل به او اهدا شد. تیم کوک یکی از مدیران با بالاترین دستمزد در دنیا است. کوک پیش از پیوستن به اپل، نایب رییس بخش مواد شرکت، در کامپک بود و به مدت ۱۲ سال در شرکت اینتلفعالیت می‌کرد. کوک پیش از آن در شرکت اینتلیجنت الکترونیکس به عنوان مدیر ارشد عملیاتی در بخش فروش فعالیت می‌کرد.
در آوریل ۲۰۱۲، تایم، تیم کوک را به عنوان یکی از ۱۰۰ انسان تاثیرگذار در دنیا معرفی کرد.از تیم کوک به عنوان نابغه پشت استیو جابز یاد می‌شود.

تحصیلات
کوک دارای مدرک ام‌بی‌ای از دانشگاه دوک و مهندسی صنایع از دانشگاه آوبرن است.


محبوبیت
طبق نظرسنجی انجام شده توسط گلس‌دور، تیم کوک با کسب امتیاز ۹۷%، محبوب‌ترین مدیر جهان در سال ۲۰۱۲ معرفی شد. کوک در این نظرسنجی بالاتر از افرادی چون لری پیج، اریک اشمیت و لری الیسون قرار گرفت.

زندگی شخصی
تیم کوک به ورزش‌هایی چون کوهنوردی، دوچرخه سواری و ژیمناستیک علاقه دارد. او فعالیت‌هایش را هر روز از ساعت ۴:۳۰ شروع می‌کند.

منبع:encyclopedia

نظرات
ADS
ADS
پربازدید