آرزویی که اردوغان برای سفر داود اوغلو به تهران کرد | اتاق خبر
کد خبر: 323405
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1394 - 23:38
ایرنا نوشت: رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه در آستانه سفر نخست وزیر این کشور به تهران گفت: امیدوارم جناب نخست وزیر با نتایج خیری از این سفر بازگردد.

اتاق خبر - به گزارش سایت سون دقیقه اردوغان هنگام بازگشت از سفر گینه، در گفتگو با خبرنگاران در هواپیما درباره سفر داوداوغلو به ایران گفت: وضعیت در منطقه خیلی حساس و خیلی خیلی جدی است. در این میان جناب نخست وزیر به ایران سفر خواهند کرد. این سفر هم خیلی مهم است و امیدوارم که جناب نخست وزیر با نتایج خیری از آنجا بازگردد.

احمد داوداوغلو نخست وزیر ترکیه در راس یک هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی عصر جمعه عازم جمهوری اسلامی ایران است. این اولین سفر یک هیات بلندپایه جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایرنا، انتظار می رود در این سفر وزرای اقتصاد، گمرک و تجارت، انرژی، حمل و نقل و ارتباطات و توسعه، کارشناسان و مسئولان دولتی و شماری از نمایندگان اصحاب رسانه ای مهم ترکیه، داوداوغلو را همراهی کنند.

منابع نخست وزیری ترکیه نیز ضمن با اشاره به اینکه ، برنامه این دیدار از یک هفته قبل طرح ریزی شده است، اعلام کردند: این دیدار از این نظر نیز که در آستانه مذاکرات صلح سوریه در نهم مارس در ژنو انجام می گیرد، حائز اهمیت می باشد. آخرین بار رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در ماه آوریل از این دیدار داشت .

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید