خبری جدید از خودروی بدون سرنشین گوگل | اتاق خبر
کد خبر: 323411
تاریخ انتشار: 15 اسفند 1394 - 06:58
یکی از خودروهای بدون سرنشین گوگل دچار سانحه کوچکی شد این اتفاق در حالی بود که هوش مصنوعی در این شرایط درحال رانندگی بود. چندی پیش گوگل پتنتی به ثبت رسانده که در آن، ماشین به سوانحی که برایش رخ می دهد واکنش نشان داده و به کمک جان انسان های دیگر می آید.

اتاق خبر - سنسورها می توانند هنگام برخورد یک شی یا شخص با ماشین، ضربه را تشخیص دهند. اما در سال های گذشته در چنین شرایطی انسان فقط میتوانست جان خود را نجات دهد.گوگل اعلام کرده است که خودرو در حالت خود مختاری و مستقل بوده است.

مدل خودرو  لکسوس خود مختار گوگل  در حالت مستقل در سفر بوده است که دچار سانحه ای شده است .در مسیر خود با چند کیسه شن و ماسه برخود کرده بود که باعث مسدود شدن مسیر شده بود . این ماشین خود محتار که قصد تغییر لاین را داشته است بعد از عبور چند ماشین تصمیم به تغییر لاین میگیرد .

اما در آینه خود یک وسیله نقلیه عمومی اتوبوس را مشاهده میکند و با این فرض که این اتوبوس سرعت خود را کاهش میدهد یا اینکه توقف میکند تغییر لاین میدهد که این امر منجر به حادثه کوچکی شده است . چرخ جلو سمت چپ و یکی از سنسورهای سمت راننده آن در اثر ضربه دچار مشکل شده است . هیچ مصدوم و یا مشکل دیگری گزارش نشده است.

اما در گزارشات قبلی گوگل اعلام کرده بود: در ۶ سال اخیر، خودروهای بدون راننده ما ۱.۸ میلیون مایل را طی کرده اند و در این فاصله، ۱۲ تصادف جزیی روی داده است. در این ۱۲ تصادف، خودروی بدون راننده گوگل باعث هیچکدام از تصادفات نبوده. بیشتر موارد مربوط به تصادفاتی می شوند که یک خودروی دیگر، با سرعت از پشت سر با اتومبیل خودران گوگل برخورد نموده و یا در اثر برخورد یک خودروی دیگر به اتومبیل گوگل، آن نیز از مسیر خود منحرف گشته و با شیء دیگری برخورد داشته است.

در ادامه گفته است این مشکلات و خطاها هم برای هر انسانی هم ممکن است رخ دهد و این یکی از موارد عجیب بوده است که منجر به این اتفاق شده است.

منبع: بروز رسانی

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید