اجرای 155پروژه وفعالیت توسط جامعه نیکوکاری ابراردر محمدآبادپسکوه | اتاق خبر
کد خبر: 323563
تاریخ انتشار: 15 اسفند 1394 - 22:10
نائب رئیس اتاق ایران در جشنواره طرح توسعه پایدار روستای محمدآباد پسکوه قاین با تاکید برتوسعه واشتغال درروستاها عنوان کرد: اگر توسعه از روستا آغاز نشود نمی توانیم به تحقق توسعه در کشور امید وار باشیم.

اتاق خبر: غلامحسین شافعی، نائب رئیس اتاق ایران که در عین حال ریاست اتاق مشهد را نیز برعهده دارد، خاطرنشان کرد: درروستای محمدآباد پسکو اتفاق بزرگتری به جز تاسیس کارگاه های قالیبافی، نانوایی و غیره روی داد و آن کارفرهنگی بود که به صورت مستمر پیگیری خواهد شد.

بنا بر این گزارش به نقل از اتاق ایران؛ نائب رئیس اتاق ایران با بیان این نکته که درابتدای امر،هماهنگی ها به سختی صورت می گرفت اما الان الگوی بسیار جالب توجهی از همدلی وهماهنگی دراین روستا اتفاق افتاده است و همه آنها حاصل یک اتفاق فرهنگی درروستاست، گفت: تجربه گذشته نشان داده است که اهمیت ندادن به کار ماندگار و مستمر نتیجه لازم را به دنبال ندارد.

وی ابراز امیدواری کرد که درآینده شاهد حضور نسلی کارا از محمداباد پسکو در سایر مناطق باشیم واین کاربه عنوان یک الگوی توسعه مورد توجه قرارگیرد.

میرمحمدصادقی، رئیس شورای عالی پیشکسوتان اتاق ایران نیزدر این جلسه با اشاره به آیات قرآن گفت: ابرار کلمه بسیار مقدسی است که در قران مکرراز آن نام برده شده است. بایدزمینه حضوردرابراربرای همه فراهم شود. به طور حتم انجام کارهای معنوی وفرهنگی نقش تاثیرگذاری در کشور دارد.

شریعتی، مدیرطرح توسعه پایدار روستای محمدآباد پسکوه نیز با نگاهی به طرح پایلوت توسعه پایدار روستایی که در محمدآباد پسکو اجرایی شد و قراراست در صورت موفقیت در سایر بخش های نیز دنبال شود، تصریح کرد: پایداری روستای محمدآباد با تاکید بر بعد اقتصاد روستایی در دوشکل کارآفرینی واشتغال پایدار صورت گرفته است.

وی اظهارداشت: پایداری توسعه درگرو توسعه اجتماعی، توسعه انسانی وعدم تخریب محیط زیست است واین امر بدون توانمند سازی در یک بستر اجتماعی مبتنی براعتماد ومشارکت ممکن نیست.حمایت اقتصادی باید ازجایی شروع شود که بلوغ انسانی وجود داشته باشد.

مدیرطرح توسعه پایدار روستای محمدآباد یادآور شد: بسیاری از روستاها در شرایط بحرانی قراردارند و درهمین رابطه تصمیم گرفته شد که با حضور خود مردم برنامه ریزی ها و نیاز سنجی ها در راستای حل مسائل ومشکلات زیرچترتوسعه ملی واهداف کشورصورت گیرد.

شریعتی تشریح کرد: براساس نیاز هایی که مردم ابراز کردند و راه حل هایی که خودشان دادندف پروژه ها تعریف وتیم اجرایی ابرار به عنوان یک واسط وارد عمل شد و دستگاه های دولتی هم از هیچ حمایتی دریغ نکردند.

بر اساس اظهارات مدیرطرح توسعه پایدار روستای محمدآباد پسکوه، اجرایی شدن 155 پروژه وفعالیت نتیجه این طرح درروستای محمدآبادپسکوه طی 42ماه گذشته بوده است که ازاین تعداد 90 پروژه اقتصادی،52 پروژه آموزشی وتوانمندسازی و13پروژه عمومی وزیربنایی بوده وحداقل 30 شغل دراین روستا به وجود آمده است.

شریعتی درپایان اظهارداشت:حال نوبت پایداری این طرح است وستاد برنامه ریزی ونظارت برطرح که 7نفر عضو دارد در این رابطه فعال شده اند.

وی یاداور شد که 53پروژه با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید دراین روستا به ثمر نشسته است.

گفتنی است جشنواره طرح توسعه پایدار روستای محمدآباد پسکوه قاین درراستای اشتغال زایی و توسعه پایدار انجام شد و در پی آن مهد کودک کوشا که به همت خیرین تجهیزشده بود افتتاح وتعدادی درخت به نیت استمرار امور خیریه دراین روستا کاشته شد.

همچنین فرش دستبافت بانوان محمدآبادی به پسرمرحوم سیداحمداخوان دستمالچی که کارگاه قالیبافی را با تجهیزات کامل دراین روستا بنانهاده است، اهداگردید.

طرح توسعه پایدارروستای محمدآبادپسکوه حدود4سال قبل با هدف اشتغال زایی و ایجاد توسعه پایدار به صورت پایلوت در این روستا اجرا شد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید