مذاکره با دو خودروساز آلمانی و ژاپنی | اتاق خبر
کد خبر: 323567
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1394 - 11:33
مدیرعامل ایران خودرو در گفت و گو با اتاق خبر اعلام کرد
یکه زارع اعلام کرد: فرانسوی ها همچنان شریک اول خودرو سازی ایران هستند و از مذاکره با دو خودروساز آلمانی و ژاپنی خبر داد.

اتاق خبر -مدیرعامل ایران خودرو در مورد قراردادهای جدید خودرویی این شرکت با خودروسازان خارجی با اعلام اینکه از میان خودروسازان خارجی تاکنون حضور شرکت فرانسوی پژو حتمی شده است از مذاکره با دو خودرو ساز آلمانی و ژاپنی خبر داد.
هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو در گفت و گویی که با اتاق خبر داشت با اشاره به حضور خودروسازان آلمانی و ژاپنی در ایران و مذاکره با این شرکت ها گفت: در بین خودروسازان خارجی که به ایران آمده و با ایران خودرو مذاکره داشته اند حضور مجدد پژو تاکنون حتمی شده است. 
مدیرعامل ایران خودرو در مورد فولکس واگن و حضور این شرکت در ایران گفت: مذاکراتی با شرکت آلمانی فولکس واگن انجام شد ولی به دلیل اینکه این شرکت در گذشته شریک تجاری خود را در ایران داشت، ترجیح دادیم که در تجارت شرکت دیگری وارد نشویم و این شرکت با شریک قبلی خود در ایران همکاری خود را ادامه دهد.
وی در مورد حضور شرکت آلمانی بنز و شرکت ژاپنی نیسان، افزود: به علت اینکه ایران خودرو از ورود به مسائل تجاری شرکت های دیگر اجتناب داشته است مذاکرات با فولکس واگن را متوقف کرد. اما در مورد بنز و نیسان مذاکرات با این شرکت ها خارجی همچنان ادامه دارد.
یکه زارع در مورد برنامه های شرکت ایران خودرو در سال آینده به افزایش تولیدات این شرکت اشاره کرد و ادامه داد: امسال در تلاش هستیم که تولید خودروی خود را در مقایسه با امسال در حدود 10 درصد افزایش دهیم. به هرحال در سال آینده قرارداد های جدیدی را با شرکت های دیگر خواهیم بست و اسفند ماه سال آینده نیز ایران خودرو محصول جدید پژو را تولید خواهد کرد.
مدیرعامل ایران خودرو در مورد قراردادهای جدید ایران خودرو با پژو اشاره کرد و با توجه به این موضوع گفت: شرکت های بسیاری در گذشته و به دلیل تحریم ها شرکت پژو ایران را ترک کرد و باعث مشکلات بسیاری برای ایران خودرو شدما در قراردادهای جدید با این شرکت پیشبینی های لازم برای جلوگیری از تکرار این وضعیت انجام شده است.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید